Opel aracınızın güvenliği için aldığınız önlemler

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar malum hırsızlık oto fareleri falan bunlara karşı aracınızın güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz? Aracınızda multimedya sistemi olanlar ne kadar daha riskli? Alarm (iç sensörlü ve akülü) önemli derecede koruma sağlarmı? Neler yapılırsa hırsızlar %99 çalmaktan vazgeçer? Kapalı garajı olmayan için tek çözüm alarm mı?

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cam filmi işlerini zorlaştırıyor alarmda olursa camı kırana kadar tüm mahalle ayağa kalkar heralde

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önce tevekkül sonra ayetel kürsi.
İnsan neden korkarsa mutlaka onunla imtihan olunur

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
sokaktaysa branda ört camlarda filmde etkili olur içeriyi göstermez birde alarm oldu mu artı gerisi Allaha emanet park ederkende mutlaka ortada aydınlık bir yere koymak şart

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çalınacağı varsa çalınır. Ben cam sonuna kadar açık iki gün unutmuşum arabayı. Çocuklar gelip söyledi. Ruhsat felan her şey içinde arabanın. Hiç bir şey olmamış. Cam tamami ile açıldığı için sadece içi biraz toz olmuş.

Arabayı bir sabah yıkatmıştım. Akşam çöp atmaya giderken arabanın yanından geçiyorum arabanın camı gözüme takıldı. Ulan helal olsun ne güzel yıkamışlar arabayı pırıl pırıl camda leke yok diye düşünürken ve tam arabanın yanından geçerken gayri ihtiyari elimi cama doğru şöyle bir salladım anam o ne. Cam yok. Sonradan aklıma geldi. Yıkamadan çıkınca hava çok sıcaktı ve camı açmıştım. Açış o açış öyşece bırakmışım ;)

Demem o ki her şey olacağına varır. ;)

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Alarm+kasko yetiyor geriside zaten elden gelmez Allah'a emanet edip bırakıyorum.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Evin önünde aşağıdaki gibi sallanan bir çöp kutusu var.

0113.png

Rüzgar eserse falan arabaya çarpmasın diye onun önüne koymuyorum. :)

İlk aracım broadwayin kapısı çay kaşığı sapı ile açılıyordu. :) 2 yıl kullandım. Çalınmadı. Kısmet biraz bu işler...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hırsıza kilit olmaz, kilit dost için derler. Ankara'da otururken karşı komşumun arabasından teyp çalındı. Arabada son sistem alarm, arabanın durduğu bahçede her gelip geçene havlayan iri yarı bir köpek, otopark aydınlatma lambası, benim mutfaktan bahçeye çıkılan kapının üzerinde bulunan harekete duyarlı aydınlatma lambası (araba ile ışık arası 2,5-3 metre). Bütün bu ayrıntılara rağmen hırsız dalga geçer gibi arabadan teyp çalmıştı. Benim 2 aracımda alarm var, teyp olarak da orta kalite sayılabilecek tarzda teyp kullanıyorum, ilaveten kasko sigortası var. Hırsız o dandik teyplere de göz koyarsa yapacak bir şey yok, sadece yuh derim o kadar ;)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
En iyi yöntem benim yöntem sanırım 7 gün 24 Saat dairenin otoparkı :D

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:49 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 23:48 ----------

Daire derken çalıştım resmi kurumun otoparkı güvenlik kamerasının tam karşısında hehe