Opel aracınızın güvenliği için aldığınız önlemler

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar malesef günümüzde hırsızların açamayacağı kapı , çalamayacağı araba yok. İmkan varsa GPS sistemi bağlamak ve arabalarınız bildiğiniz , güvendiğiniz yerlere park edin. Öyle tezgahlar kurmuşlar ki özellikle büyük şehirlerde işlek caddelerde gündüzleri park yeri bulmak sıkıntılı olunca , ara sokaklara tuzak park yerleri koyup sahibi gidip gelene kadar fizana bile götürüyorlar.

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bunun galiba hem cep telefonuna SMS li olanı hemde alarm kumandasından olanı var galiba. aracın içine mi girildiğinde motor çalıştığında mıydı öyle bişey hemen haber veriyordu.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Keşke herkesin kendisine ait kapalı bir garajı veya bahçesine park edebileceği müstakil bir evi olsa. Memlekette böyle bir sorunum yok, bahçe de var, kapalı garaj da, ama İzmir ve Ankara'da böyle bir şansımız yok, çoğu zaman aracımızı kapının önüne bile park edemiyoruz :(

Flesius

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben evdeyken anlaştığım bir kapalı otoparka bırakıyorum, işteyken de işyerimin kapalı otoparkına bırakıyorum. Aracımda hareket ve darbe sensörlü ve jiroskoplu alarm var. Ek olarak ön ve arka Blackvue güvenlik kameraları var. Yakın zamanda cam filmi yaptıracağım ve yurt dışında bulduğum bir araç takip sistemini getirteceğim ama GSM + uydu olmasını istediğim için IMEI kaydı yaptırmam gerekecek mi şuan onu araştırıyorum. Dualar tabi ki lazım ama gerekli önlemleri almak da tevekkül kadar önemlidir bunu da unutmamak lazım.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hırsıza kilit dayanmaz ama farkedilmeyecek bir yere gps yerleştirmek en iyi çözüm gitse de aynı gün geri gelir :)

Flesius

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hırsıza kilit dayanmaz ama farkedilmeyecek bir yere gps yerleştirmek en iyi çözüm gitse de aynı gün geri gelir :)

Aynen... Ama işte GPS'in çekmeyeceği kapalı alanlar sorun oluyor bu nedenle GPS + GSM kullanan ürünler var. Onlardan almak istiyorum ama IMEI sorun olabilir.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi kontorlü hat + nokia c3 sorunu sıfıra yakın maliyetle çözebilir :) hafta bir şarj bide altı payda bir on tl kontör onu da konuşarak harcarsınız :D

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sözüm meclisten dışarı "akıllı düşünene kadar deli köprüyü geçermiş" diye bi lafımız var ya :D tabiki çok amatör bi çözüm ama siz öyle izin falan yazınca işi uzatana kadar gün içinde halledilecek bi soruna indirgedim durumu.. :)