Op-Com Sorunsalı

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam sizin probleminiz driver. İlk sayfada aygitlar ve yazicilar bolumunde, aygiin ismi gorunuyor, ama oraya gore driver yuklenmemis. Hatta aygit yoneticinizde usb aygitlarda gorulen basarili kurulum oldugu anlamina gelmez. Diger aygitlar kisminda muhtemelen kurulmamis sekilde bekliyor. Karsisinda soru isareti olan aygita sag tiklayip, cd icerisindeki .inf dosyasini gosterip kurulumu bitirin.

G7-L01 cihazımdan gönderildi

Kurulumu bu şekilde yapıyorum. Fakat sonuç olumsuz.

https://www.youtube.com/watch?v=kYi5rIa_dok

Son düzenleme:

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha güzel bir video çektim ama sitede olan sorun nedeni ile ekleyememiştim..:D

Bu arada satın aldığım firmaya yazdım durumu. Hatta resim falan gönderdim sorun ile alakalı. Mail adresimi istediler. Sanırım bir şeyler gönderecekler bu sorun ile alakalı ama henüz mail adresime gelen giden bir şey yok. :D

https://www.youtube.com/watch?v=oOPAI9njN3I

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
... alakalı ama henüz mail adresime gelen giden bir şey yok. :D .....

İkinci ekranda "Arama, yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim" yap. Çünkü o gidip kendi driverını yüklüyor, senin klasörü es geçiyor. Farkındaysan İlk geliyor OPCOM USB V2 diye, driver ı yüklediğinde de aynı kalması lazım, gidiyor kendisi converter driverı yüklüyor. converter dediği USB portalara takılan Seri port dönüştürücüsü.
usb-to-rs232-converter-1_MED.jpg

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İkinci ekranda "Arama, yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim" yap. Çünkü o gidip kendi driverını yüklüyor, senin klasörü es geçiyor. Farkındaysan İlk geliyor OPCOM USB V2 diye, driver ı yüklediğinde de aynı kalması lazım, gidiyor kendisi converter driverı yüklüyor. converter dediği USB portalara takılan Seri port dönüştürücüsü.
usb-to-rs232-converter-1_MED.jpg

O kısmında videosunu çekmiştim ama yüklemesi uzun sürdüğünden yüklemedim..:D Dediğiniz gibi de yaptım ama bu seferde tam hatırlamıyorum ama yüklediğim donanımla alakalı bilgi içermiyor gibisinden bir hata verip yükleme işlemi gerçekleşmiyor.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Video işi uzun sürüyor ama resim işi kısa sürüyor. Resimler yardımcı olur umarım.

n7EdDV.png

rQE4Dm.png

l7EX8J.png

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
O opcomlar 2010 sonrası araçlarda işe yaramaz...

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O opcomlar 2010 sonrası araçlarda işe yaramaz...

Benimde aklıma o gelmeye başladı. 2010 da sorun yok gayet düzgün çalışıyor görünüyor. 2012 de sapıtıyor.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2010 sonrası için nasıl bir şey kullanılıyor acaba? Özel bir şeyi mi var?

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sabah biraz daha kurcaladıktan sonra uğraşmayı bıraktım. Benim araç için uyumlu olmadığına karar kıldım. China clone 2010 arabayı okutmaya çalıştığımda arabanın model yılını desteklemiyor. Anladığım kadarı ile bu cihaz 2010 ve öncesi için.

2010 model öncesi modeller için op-com ihtiyacı olan varsa bana ulaşsın. :D

2010 China Clone u çalıştırıp arabaya ulaşmaya çalıştığımda araç modelini otomatik olarak tanıyor ama orada kalıyor. :D

l73JLl.png

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet op-com u forumdan bir arkadaşa geliş fiyatına verdim. Gelen cihaz 2010 ve öncesi için yani 2010 China Clone ile çalışıyor.

2012 model corsa d lere uyumlu op-com duyan gören olursa haber etsin..:D O güne dek kalın sağlıcakla..:D