Op-Com Sorunsalı

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
driver yüklenmemiş... youtube da videoları vardı sanırım... driver sonrası yanlış hatırlamıyorsam test interface sonrada save yapmanız gerekli..

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgisayarda derken? Aygıt yöneticisinde opcom un adı geçmiyor usb serial converter olarak geçiyor ama aygıt ve yazıcılarda OP-COM USB V2 olarak aygıt görünüyor bilgisayara bağlıyken.

Şu anda gösteremem ama eve gidince laptopun fotosunu çekeyim, Aygıt yöneticisinde Opcom diye geliyor.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Driver ı felan sil dedim. Şimdi cihazı tekrar tanıtamıyorum bilgisayara..:D

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sinirlendim pc ye format atıyorum. XP ye geri dönücem bakalım birazda XP de kurcalıyım ne olacak. Belki çalıştırırım..:D

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önceki mesajlarınızda windows update'ten birşeyler yüklediğini güncelleme yaptığını falan yazmışsınız keşke internete bağlı değil iken kurulumu yapsaydınız bu cihazlar klon cihazlar olduğu için sıkıntıyı o yapmış olabilir.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önceki mesajlarınızda windows update'ten birşeyler yüklediğini güncelleme yaptığını falan yazmışsınız keşke internete bağlı değil iken kurulumu yapsaydınız bu cihazlar klon cihazlar olduğu için sıkıntıyı o yapmış olabilir.

Aklıma gelmedi değil. Bakalım şuan XP yüklüyorum. Onda kurcalıycam biraz. Olmazsa tekrar win7 yüklerim. Fakat bu sefer interneti bulaştırmam hiç..:D

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde cihazın içerisindeki flashda herhangi bir veri değişikliği yapmadınız değil mi?eğer yaptıysanız elinizdeki op-com'u bir daha kullanamıyorsunuz.

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cihazın içerisinde flash-rom var ve onun içerisindeki serial number'ı herhangi bir şekilde değiştirdiğinizde elinizdeki cd'deki sürücüleri kursanızda bilgisayar op-com'u görmüyor.Dolayısı ile çalıştıramıyorsunuz.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cihazın içerisinde flash-rom var ve onun içerisindeki serial number'ı herhangi bir şekilde değiştirdiğinizde elinizdeki cd'deki sürücüleri kursanızda bilgisayar op-com'u görmüyor.Dolayısı ile çalıştıramıyorsunuz.

O serial nasıl değiştiriliyor ki? Bilmeden değiştirme ihtimalim var mı? Seri numarasına benzer hiç bir şey görmedim ben..:D