OP-Com Ecu'ya bağlanamıyor

bigahega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ko-cuce.net
Yeni konu açmak istemedim buradan yazıyorum.

Aliexpress üzerinden clone op-com aldım v1.59 olanlardan. Fakat bir türlü Body altındaki kısımları mesela ICU/SDM/BCM vs. çalıştıramadım. "Initializing ECU" yazısında kalıyor ve araçtan bilgi gelmiyor, ECU ile bağlantı kuramıyor. Engine kısmı ise gayet güzel çalışyor hem block verileri okunabiliyor hem de programlama yapılabiliyor.

Önceden bu problemle karşılaşıp çözebilen oldu mu? Aracım corsa 2008 bu arada.

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diagnostic - 2007 - astra h - engine - (motor kodu)
bu şekilde bağlanmayı deneyin

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Yeni opcom aldım. Tüm bölümlere bağlanırken rec kısmına bağlanamıyorum. Böyle bir hata veriyor. Bi fikri olan var mı acaba?
ea5274e0468ea7444f0e4d2a87ab3c86.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

doncengo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Çözebildiniz mi acaba?
Aynı sorunu yaşıyoruz.:confused:

Merhaba arkadaşlar,

Çin malı clone Op-Com cihazı aldım. Beraberinde gelen driverları kurdum.
İçindeki 2 yazılımla da deniyorum aynı sonuç. OPCOM081016_EN ve OP-COM 08-2010 EN.

Sorun şu :

Cihaz Instruments altındaki verileri okuyabilirken, Arıza kodlarını okumak üzere ECU'ya bağlanmak istediğimde bağlanmıyor.

Initializing ECU olarak kalıyor. ECU does not reply diyor. Cannot communicate with ECM diyor.

Engine Module Presence Check ekranından girdiğimde CIM - No Communication olarak kalıyor.

Aracın kontak açık, kapalı, her şeyi denedim.

Yardımınızı rica ediyorum arkadaşlar.

dracoola

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. Bir kaç gün önce Astra J 1.3 CDTI Sport araç satın aldım. Aracı aldıktan sonra bazı özellikleri açabilmek için op-com cihaz satın aldım. Windows 7 üzerine Vaux-Com uygulamasını ve cihaz sürücülerini yükledim. Settings menüsü altından Test Interface ile bağlantıyı doğruluyorum. Fakat herhangi bir modüle bağlanmaya çalıştığımda Ecu Initializing diyor ve kalıyor öylece. Bu arada cihaz üzerindeki sarı led belirli aralıklarla yanıp sönüyor. Araç servis moduna giriyor belirli aralıklarla ESP sistemi ve Servo Direksiyon hatası veriyor. Uzun süre beklememe rağmen Ecu Initializing de kalıyor ve herangi bir bilgi vermiyor.

Windows 10 ve 2 farklı Windows 7 ile denememe rağmen bir çözüm bulamadım.

Bu sorunu nasıl giderebilirim ?

cronostr

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Ben de 1.95 versiyon opcom cihazı aldım. Interface testini tamamlıyor. Bazı bölümlere bağlanırken bazılarına bağlanamıyor. ECU Initializing diyerek kalıyor. Engine bölümüne girmem lazım ama bir türlü bağlanamıyor. Araç eğlence, ekran test gibi bölümlere girerken bazı bölümlere girmiyor. Windows XP ve Windows 7 de denedim. 120309a versiyon yazılım ve başka yazılımlar da denedim olmadı. Bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olur musunuz? Aracım 2013 Opel Astra Classic Essentia Comfort modeli (A16XER). Opcom programında 2013/Opel Astra H/Engine/A16XER yolunu kullanarak bağlanmayı deniyorum.

kenandkrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
op-com ecu kapalı...

Ben de 1.95 versiyon opcom cihazı aldım. Interface testini tamamlıyor. Bazı bölümlere bağlanırken bazılarına bağlanamıyor. ECU Initializing diyerek kalıyor. Engine bölümüne girmem lazım ama bir türlü bağlanamıyor. Araç eğlence, ekran test gibi bölümlere girerken bazı bölümlere girmiyor. Windows XP ve Windows 7 de denedim. 120309a versiyon yazılım ve başka yazılımlar da denedim olmadı. Bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olur musunuz? Aracım 2013 Opel Astra Classic Essentia Comfort modeli (A16XER). Opcom programında 2013/Opel Astra H/Engine/A16XER yolunu kullanarak bağlanmayı deniyorum.

Merhaba bende aynı sorunu yaşıyorum. çözebildiniz mi...