Önemli Trafik Kazası Sonrası Hastaneler Hk

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
* Herhangi bir trafik kazası sonrasında, bir hastaneye (özel veya
devlet) gittiğinizde veya getirildiğinizde, size veya yakınlarınıza (2918
no'lu yasayı bilmediğiniz zannedilerek:*

'Yapilacak mudahele ve tedavi ucretlerini odeyeceginize dair su belgeyi imzalayin' teklifi ile karsilasirsiniz...
Ancak siz;
'Bu belgeyi imzalamassam, bana mudahele ve tedavi etmeyeceginize dair bir belgeyi imzalayip getirin' dediginiz anda,
HASTANENİN BÜTÜN İMKÂNLARI SİZİN İÇİN SEFERBER OLACAKTIR.
-------------------------------------------------------------------------------

2918 SAYILI TRAFIK KANUNUNU MUTLAKA OKUYUN

Trafik kazasi sonucu yaralanan ve hastaneye kaldirilarak tedavi altina alinan kazazedelerin, kanuna gore tedavi icin ucret odememesi gerektigi belirtildi.

Tuketiciler Birligi, kazazedelerin haklariyla ilgili bir rapor hazirladi.
Kaza sonucu yaralanan ve herhangi bir hastanede tedavi goren kazazedelerin bu tedavileri sonucu hastane tarafindan ucret talep edilemeyeceginin belirtildigi raporda, 2918 Sayili Trafik Kanunu'na gore herhangi bir trafik kazasi sonucu yaralanan kisi en kisa surede hastaneye yetistirilmek ve gereken tedavinin yapilmasi hukumlerini iceriyor. Yonetm elige gore, hastane acil servisi, kendisine gelen kazazedenin maddi durumu, sosyal guvencesinin olup olmadigina ve hastanin ozelligine bakmadan gereken tedaviyi ve mudahaleyi herhangi bir ucret talep etmeden yapmak zorunda.
Bu tedavi sonucu olusan masrafin ise Saglik Bakanligi Karayollari Trafik Doner Sermaye Isletmesi tarafindan karsilanacaginin belirtildigi rapora gore, vatandaslarin haklarini bilmedigi icin sorunlar yasandigini ve hastanelerin bu kanundan bihabermis gibi gozukup vatandastan para talep etmelerinin suc oldugu belirtildi.
HASTANELERİN BU MADDELERDEN Bİ HABERMİŞ GİBİ VATANDAŞTAN PARA TALEP ETMEYE HAKLARI YOKTUR!*
*TRAFİK MAĞDURLARI YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ -
www.trafikmagdurlari.org (ilginç ve yararlı; incelemenizi öneririm)*

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o getirdikleri belgeyi imzalamazsan emin ol ki ne muayeneni yaparlar,ne tedavini hatta ağır yaralıysan da ölümünü seyrederler bundan emin olabilirsin sağlık bakanı zamanında acıkladı hastanede hastaları rehin alma olayları yasanıyor yapan hakkında yasal işlem uygulayacağım dedisonuç yine aynı bu ülkede zamanında başbakanın biri EKMEK zammını geri aldıramadı ,fırıncılara sözünü,otoritesini geçiremedi hastaneler hak getire...yine de faydalı paylaşım teşekkürler.

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani aynen cengiz abinin dediği gibi adam ölür. ee öyle birşey olduktan sonra haklar yasalar bilmem kanunlar falan filan boş gelir. çünkü o ara sende içerde olusun. birini öldürsün.

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlginçtir hastaneler sanki Türkiye Cumhuriyeti devletine tabii değilmiş gibi çalışıyorlar. bunun müsebbibide başlarındaki başhekimler. Adamlar adeta alî kıran-baş kesen.. "Kanunda ne yazdığı beni alakadar etmez, ben ne diyorsam onu yapacaksınız" diye hönkürdüğünü duydum ben bu heriflerin.. Başhekimlerin hemen hepsi uzman doktor olduğu için çok sıkıştıklarında istifa edip özel muayenehane açabiliyorlar ve bu nedenlede alabildiğine fevriler..

Valiye kafa tutanımı ararsınız, sağlık bakanlığına rest çekenimi ararsınız.. Her numuneden mevcut..

Yoksa acil servisde çalışan personelin yani hemşirenin-doktorun-paramedikin sizin sigortalı olup olmadığınız,yada yaralanmanın ne şekilde oluştuğu falan umrunda olmaz. Aldığı eğitim gereği müdahalesini yapar. Çünkü bu personelin muhasebe işleriyle alakası olmaz, fişle faturayla ilgilenmez; ay başında her halikarda maaşını alır.

Ama hastane idaresi, mevcut kazançlarının düşeceği endişesiyle her türlü haltı yiyebilir.

Aslında bu gibi idarecilere karşı recep Tayyip ERDOĞANın tarzı en makbulü.. Bağırıyor, çağırıyor, daha olmadı görev alıp-memuriyetten bile uzaklaştırıyor.