ön tampon altı plastik kopmuş

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün farkettim sol taraf ön  tamponun altındaki siyah plastik yaklaşık en başından 10 cm kadar kopup açılmış sarkıyor fotograf eklemeyi başaramadım ama güzünüzde canlandırabilirsiniz sanırım sizce ne yapılabilir bunun hakkında

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş
Ynt: ön tampon altı plastik kopmuş

O iki plastik birbirine geçmeli eğer geçme köprüsü kırılmamış yada kopmamış ise tekrar birleştirip eski haline getirebilrisiniz.

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

salihcaglayan link' Alıntı:
O iki plastik birbirine geçmeli eğer geçme köprüsü kırılmamış yada kopmamış ise tekrar birleştirip eski haline getirebilrisiniz.
+1 aynı zamanda tamponun alt kenarında, lastiğin üst kısmının girdiği ray gibi bir oluk var. lastikte kopma, yırtılma veya tampondaki olukta kırılma gibi bir durum söz konusu değilse çok rahat takabilirsiniz. 

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ercub link' Alıntı:
[quote author=salihcaglayan link=topic=1250.msg26648#msg26648 date=1303075155]
+1 aynı zamanda tamponun alt kenarında, lastiğin üst kısmının girdiği ray gibi bir oluk var. lastikte kopma, yırtılma veya tampondaki olukta kırılma gibi bir durum söz konusu değilse çok rahat takabilirsiniz. 
[/quote]
lastikte kopma söz konusu sanırım o zaman ne yapılabilir acaba?

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eğer geçme yerleri kırılmadıysa kolayca takılır. ama kırıldıysa ya yenisini alıp takacaksınız ya da başka bir yöntemle oraya tutturacaksınız. park ederken plastik yüksek kaldırımlara takılıyor oyüzden kaldırıma çok yanaşmamak lazım

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

servise göstercem hafta içinde birgün umarım büyük birşey çıkarmaz

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
[quote author=ercub link=topic=1250.msg26651#msg26651 date=1303075513]
[quote author=salihcaglayan link=topic=1250.msg26648#msg26648 date=1303075155]
[/quote]
lastikte kopma söz konusu sanırım o zaman ne yapılabilir acaba?
[/quote]

kopma dediğiniz geçme yerlerinde mi var yoksa parçada mı?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçme yeri dediğiniz tam neresi bilmiyorum dün gece farkettim karanlıktı ama altında sanırım tampondan bir parçada kırılmıştı ama lastiğin diğer ucu tam kenar duruyor o yüzden koptuğu kesin sanırım elle düzeltince eskisi gibi oluyor ama sabitlenmiyor

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
geçme yeri dediğiniz tam neresi bilmiyorum dün gece farkettim karanlıktı ama altında sanırım tampondan bir parçada kırılmıştı ama lastiğin diğer ucu tam kenar duruyor o yüzden koptuğu kesin sanırım elle düzeltince eskisi gibi oluyor ama sabitlenmiyor

tampon altı plastik iki parçadan oluşuyor. sağ ve sol. bunun tam ortasında birbirine geçme yerleri var. ayrıca plastik üzerinde tampona takılabilmesi için tırnaklar var. tampon üzerinde de bu tırnakları tutacak yerler mevcut. eğer bu tırnaklar ya da tampon üzerindeki geçme yerleri kırılmadıysa yerine takılır. kırıldıysa da çok dert etmeyin başka bişeyle tutturulur o tampona. yok ben illa değiştiriyim derseniz de serviste boşuna para vermeyin derim. sonuçta plastik dışarıdan da temin edebilirsiniz

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şimdi servisle konuştum çarşamba günü götürcem lastik komple değişirse 120 tl falan olur dedi ama küçük bir yer zaten max 10 cm yapılabilirse vidalarız dedi yada başka bir şekilde tuttururuz dedi çarşamba götürcem bakalım neye karar vercekler ama komple değiştirmeyi düşünmüyorum sonucu paylaşırım sitede herkese teşekkür ederim yardımlarınız için