Ön camda buğulaşma

D4rkn3ss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra g aracımın sağ ön camında bir buğulaşma oluyor soğuk sıcak demeden bu durum önceleri canımı sıkmaz iken şuan delirtmeye başladı akşamları araç kullandığımda sağ görüşümü kapatıyor aracı bir kaportacıya gösterdim cam altından alıyordur diye oto camcıya gönderdi oda baktı yok konsol içinden geliyor dedi incelediğimde cam ile konsol arasından çizgi şeklinde oluşan buğu bir süre sonra sağ tarafı kaplıyor yani devamlı bir buğulaşma oluyor araç çalıştığında bu buğu daha belirginleşmekte sorun sizce nereden kaynaklana bilir bu tür sorun yaşayan varmı yardıma ihtiyacım var sorun çözümsüz bir hal aldı ustalar tarafından..

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer araç içindeki havayı dönderen düğme basılı ise ondan da olabilir. Yani klimanın yanındaki düğme.

kadett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aRACINIZIN KALORIFER sistemine girisindeki ic borularda kacirma var yuksek ihtimalle .
Bir elektrikciye gidin .
Ne alaka ama onlar ugrasiyor bunlarla
Tabi tamircinizde yapar
Ustaniz yoksa Garaja gidebilirsiniz westi555 nickli arkadasimiz burada Hakan bey
Forumdan Okan soyle di dersiniz onlar size yardimci olur
Kalorifer sistemine giren Borularda kacak varmi yokmu ?
Bu arada tabaninizin sag yolcu koltugu altinda islaklik varmi ?
altlarina kadar bir bakin ?
sanirim terletiyor .

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç gitmeden şunu bi kontrol edin;
bu iç dış hava yönlendirmesini ayarlayan bi motor var. torpido gözünün arkasındadır.
torpidoyu 6 vidasından sökün alın. çok basittir. daha sonra kontağı açın ve iç/dış hava sirkülasyon düğmesine basın çekin. orda bi kapak kapanıp açılıyormu?????
genelde motor bozulmuş oluyor ve siz düğmeye bassanız bile bişey değişmiyor. kol iç hava kısmında takılı kalmış oluyor.. iç havada kalmasıda buğulanma yaptırıyor arabaya....

D4rkn3ss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aRACINIZIN KALORIFER sistemine girisindeki ic borularda kacirma var yuksek ihtimalle .
Bir elektrikciye gidin .
Ne alaka ama onlar ugrasiyor bunlarla
Tabi tamircinizde yapar
Ustaniz yoksa Garaja gidebilirsiniz westi555 nickli arkadasimiz burada Hakan bey
Forumdan Okan soyle di dersiniz onlar size yardimci olur
Kalorifer sistemine giren Borularda kacak varmi yokmu ?
Bu arada tabaninizin sag yolcu koltugu altinda islaklik varmi ?
altlarina kadar bir bakin ?
sanirim terletiyor .

Tesisat ile ilgili bir sorun olabilir sanırım bir ara sağ yolcu bölümünda paspasın üstünde bir ıslaklık fark etmiştim aracım için servisim var fakat bulamazlar ve canımı sıkmaya başlarlar ise garaja gidebilirim uzun zamandır aklımda.

Konuyu aydınlatan ve cevaplayan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

D4rkn3ss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç gitmeden şunu bi kontrol edin;
bu iç dış hava yönlendirmesini ayarlayan bi motor var. torpido gözünün arkasındadır.
torpidoyu 6 vidasından sökün alın. çok basittir. daha sonra kontağı açın ve iç/dış hava sirkülasyon düğmesine basın çekin. orda bi kapak kapanıp açılıyormu?????
genelde motor bozulmuş oluyor ve siz düğmeye bassanız bile bişey değişmiyor. kol iç hava kısmında takılı kalmış oluyor.. iç havada kalmasıda buğulanma yaptırıyor arabaya....

Şahsen polen filitresini değiştirmek için kısa bir süre önce açıp inceleme yapmıştım dediğiniz kapağı kontrol etmedim detaylı bir resim veya bilgiye sahip olup tekrar açıp incelemek istiyorum müsait olduğum gün halledeceğim

Teşekkür ederim ilginize..

D4rkn3ss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bektaş hocam bugün torpitoyu söktüm dediğiniz motora baktım çalışıyor fakat sorunlu bazen açık kalıyor kapak yani motorun sesi geliyor açma kapama işinde zorlanıyor bu motor nasıl çıkarılır ayrıca kazanı dışında ayrıca satılmaktamıdır. Ama sorunum bundan kaynaklı değil kapak kapalı konumda aracı kullandım buğulaşma sağ kenarda ince çizgi şeklinde başlıyor ve sağ tarafı tamamen buğulaştırıyor sanırım tesisat kaçağı var ama görünürde tesisat göremedim muhtemelen göğüs sökülmesi gerekmekte buda bir hayli külfet olacak bir ara iyi bir yere baktırmak lazım

Saygılar

Son düzenleme:

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o parça ayrı satılıyor.. 100 tl.. biraz pahalı.. sökmek için kazanıda indirmeniz gerekebilir. zahmetli iş yani. ama dediğiniz gibi kapak kapalı ikende buğulanma oluyorsa ordan değildir. ama emin olun kapağın kapalı olduğuna.. kapak açık kaldığında kesin buğu yapar..