OEM katalizör mü? yoksa daha iyisi varmı?

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel zafira 2001 model 1.6 araçım var katalizörüm tıkalı olduğu için performansı çok çok düşük bu sebebden dolayı katalizör alamayı düşünüyorum sizin gibi değerlli arkadaşlarımın fikrini almak istedim
örneğin;
http://www.chevroletparca.com/Opel-Astra-G-Zafira-Katalizator-Z14XE-Z16XE-Motorlar,PR-566.html

bu katalizör sizce nasıl veya yetkili serviste katalizörün fiyatını sordum 1750TL dediler banada pahalı geldi açıkcası katalizörün içini boşaltsam 1 depoda kaç litre fazla benzin yakar?

2008 yılında araçı aldığımda boş katalizör vardı 650TL yan sanayi aldım 2 sene geçmeden tekrar tıkandı ve performanstan düştü bilginiz için yazdım arkadaşlar

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oem zaten orjinaldir.. oem demek parçanın resmi ithalatçısı değil başka ithalatçı tarafından getirildiğini gösteren bir ibaredir yani opel kendi getirtip servisine yollatsa ve servisi taksa 2 bin tl alıcaksa sen bunu direk satıcıdan 600 tl ye alıyorsun arada nerden baksan 3-4 tane aracıyı çıkartıyorsun direk ilk elden satıcıdan alıyorsun.. kendi ustana taktırıyorsun..

yani aldığın parça oem ise orjinaldir orjinal olduğu içinde sanırım daha iyisi olmaz.. zaten orjinal ürününde yıllarcana götürmesi gerekir..

denilen ürün yan sanayi yani after market bir ürün ise o zaman yanlış ibare kullanıyorlar demekdir o oem olmaz..

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
darkmoon kardeş peki oem katalizörü nereden nasıl bulabilirim bilgin varmı bu konuda

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbulda parçaçılar var satıyorlar şimdi bir kaç arkadaş sana adres yazar.. olmassa bende bir iki tel yazarım ithalatçı direk kendileri getirtiyor parçayı.. çünkü bizde gsi ın orjinal gm parçalarını böyle aldık..

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben egzozcumdan spor tip üniversal katalizör taktırıp kullanmıştım.
3 sene önce 250 TL fiyatı vardı.
bu katalizörün giriş ve çıkış boğazları çok genişti.
çok memnun kalmıştım.

bu işlemi yaptırmadan önce katalizörsüz de gezmiştim o yüzden içini boşaltmanı veya düz boru falan hiç tavsiye etmem..

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbulda parçaçılar var satıyorlar şimdi bir kaç arkadaş sana adres yazar.. olmassa bende bir iki tel yazarım ithalatçı direk kendileri getirtiyor parçayı.. çünkü bizde gsi ın orjinal gm parçalarını böyle aldık..

o bir iki telden bana da lazım pm atar mısın :)

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
darkmoon kardeş ilgilendiğin için çok çok teşekürederiz

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
G.Antepte kardeş yan sanayiden başka hiç birşey yok oda yan sanayileri İst. sipariş vererek geliyor onuda zaten belirttiğim gibi 650TL aldım 2 sene kullanmadan pişman mı pişman oldum

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özele gerek yok burdan yazarım bizim gsi ın sahibi arkadaşa sorıyım hep görüşdü parçacılarla telde alıyım ondan yazarım buraya..

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
opelın bırebır orjınalıne yakın olanını arkadasım satıyor sıfır 800 lıraya takıyor eskı tıp ortanın susturucu onunde olan kat ları 250 mıydı 350 mıydı hatırlıyamadım ocıvarda takıyor du bende katı cıkardım mafold yaptırdım ordan kulak mısafırı oldum