OEM katalizör mü? yoksa daha iyisi varmı?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
down pipe deneyebilirsiniz, benzinlilerde nasıl bir performans verir bilemiyorum.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
içi boş kullan..ne vizede sorun oluyor ne yakıtta.hee biraz havayı kirletiyorum o ayrı.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
içi boş kullan..ne vizede sorun oluyor ne yakıtta.hee biraz havayı kirletiyorum o ayrı.

Normalde katalitik sökülünce back pressure düştüğü için alt devirleriniz hissizleşir, üst devirler ise rahatlar. Düz boru yerine içini boşaltınca back pressure fazla düşmez. Zırıldama yoksa en güzeli içini boşaltmak ve orta susturucu değişeceği zaman, kazan olarak modifiye edilirse, düşme yaşanmaz.

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Içini boş kullanırsak 1 depoda kaç litre fazla benzin yakar arkadaşlar

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Içini boş kullanırsak 1 depoda kaç litre fazla benzin yakar arkadaşlar
ben katalizör sökülünce yakıtın artacağına inanmıyorum,yada benim aracımda düşmüyor..uzun yolda 7.5 litre lpg,yol bilgisayarında baktıgım kadarıyla da 6.4 lt benzin tüketiyorum (ortalama)
yakıtınız sizi üzecek kadar artmaz.yani orjinal katalizör alsanız katalizörsüz kullanımdaki farkı göz önüne alırsanız katalizör kendini belki 10 yılda amorti eder.şahsi kanım.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
vortex marka tüp susturucu kullanıyorum.içindeki tümsekli dizayn sayesinde basınçda düşmüyor .kat iptali sorasındaki homurtu sesini kesiyor.40.000 km de 2 adet katalizör değiştirdim.mazotlu olduğundan çok çabuk tıkanıyor.oem taktıracağına hiç taktırma

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
kat ıptalı yaptım manıfoldla bırlesık katalızor oldugundan manıfold yaptırdım araba bu kadar degısebılır ya devırler canlandı ses olarak tok ses oldu gaz basış hıssı artı anı devırlenme guzel oldu benım hosuma gıttı

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vortex marka tüp susturucu kullanıyorum.içindeki tümsekli dizayn sayesinde basınçda düşmüyor .kat iptali sorasındaki homurtu sesini kesiyor.40.000 km de 2 adet katalizör değiştirdim.mazotlu olduğundan çok çabuk tıkanıyor.oem taktıracağına hiç taktırma

2 adet katalizör değiştirmişsin geçmiş olsun dileklerimi ileterek kardeş taktırdığın katalizör orjinal mi? yoksa yan sanayimi?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com

Bence neden mazot değil, chip tuning. Siyah duman atıyorsa elbet hızlıca tıkanacaktır görüşündeyim.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
orjinal kat taktırdım.evet chip ile kat tezat şeyler ama orjial kat 50.000 de tıkanmıştı chip yoktu.