Noter Satışı

teeKin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte beklediğim cevap yalnız bu noktada bir sıkıntı çıkıyor ben devamlı işteyim bizm postacıyı bulmam lazım cevap veren herkese teşekkurler
4 ay önce arabamı aldım.Noter satışını yaptıktan 15 gün gibi bir süre sonra ruhsat postayla kapıya geldi.O arada noterin verdiği geçici ruhsatla geziyosunuz sıkıntı yok aracı yok güzel temiz bir hizmet ;)

mtgokduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geliyor eve teslim...

yakın zamanda noterden araç satın alıpta eve ruhsatı gelen oldumu yoksa beklemeden kendimiz mi çıkaralım
Evet arkadaşım 15 günde gidip almazsan evine APS ile emniyet yolluyor
5 tl APS parası ödüyorsun o kadar... Bana öyle oldu.... Benim komşum teslim almıştı ruhsatımı ...

Son düzenleme:

mtgokduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
108 tl ruhsat parası almıyorlarmı artık...? trafik...?
sadece notere verdiğimiz ücret yeterli oluyormu...?
Ünal bey notere ödediğiniz o 60 tl nın yarısı emniyete ruhsat için kesiliyor diğer yarısıda noter ücreti... Eskisi gibi değil çooook şüküüüür.....

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgimin olduğu bir konu hemen cevap yazayım şimdi durum tam olarak şöyle
1.aracı alıp plaka değişmek istemiyorsanız hiçbiryere muracat etmeye gerek yok ruhsatın 15 gün trafik tescil amirliğinde kalıyor 15 günün sonuna kadar kendi gidip almazsanız adresinize posta yoluyla gönderiliyor
2.aracı alıp plaka değiştirmek istiyorsanız satış işleminden sonra dosya hazırlamanız gerekiyor zamanı olanlar şöfürler odasında ek 1 trafik dosyası alıp doldurup noterin verdiği gecici ruhsat ve ruhsatın ikinci yaprağı ile birlikte trafik tescil amirliğine muraccat edip dosyanızı teslim edersiniz size kullanacağınız yeni plakanız verilir siz plakanızı yaptırıken evrağınız hazırlanır ve 1 saat içindede alırsınız bazı durumlarda ertesi güne kalmada olur ama zamanı olmayan biri iseniz trafik takip işlemi yapan birine para verirsiniz işleminizi bitirip size ruhsat ve plakanızı verir
3. başka bir işlem yok hepsi bu kadar :)

teeKin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İçimi rahatlattınız hepinize teşekkür ederim

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen yaz golfü aldığımda noterde 1 aylık geçici ruhsat verdiler. Süresi dolmadan ödemeli olarak postayla orjinali evime geldi.