Opel Astra H Çözülemeyen Antifiriz Kaçağı

PrmRamazn

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Katılım
11 Kas 2023
Mesajlar
2
Tepki puanı
0
Puanları
1
Arkadaşlar aracım 2012 model Benzin Lpg li astra h henüz 160 binde. Sürekli bi yerlerden antifriz kaçırıyor altına. Önce yağ soğutucusu arıza yaptı oradan kaçırdı orijinal parçayla değişim yapıldı. Bir ay kadar sıkıntısız bindim sonrasında yedek su deposunda kaçak oldu onuda değiştirttim. Bi kaç ay sonra termostat arızası yaptı değiştirdim. Sonra devir daim den antifriz kaçağı oldu devirdaim triger setle beraber değişti. Sonra alüminyum bi boru vardı hemen ön tarafta ismini bilmiyorum oradan kaçak oldu boru değişti. Arada yedek su deposunun kapağı arıza yaptı oradan atıyodu onuda değiştirdim. Son bir senedir değiştirmedik parça kalmadı soğutma sisteminde. Şimdi sol ön tekerin o aradan bi yerden yine kaçak var. Ustaya götürüyorum bir iki gün bekliyor bi damla bile akmıyor eve geliyorum sabah bi bakıyorum altına antifriz akmış. En son araç fan açtıktan sonra stop ettiğimde akıttığını düşünmeye başladım. Bi yere gittiğimde eğer fan açmadan gittiysem kaçak olmuyor eğer fan açarsa şehir içi sıkışık trafikte kullandıysam sonraki gün bakıyorum altında antifriz akmış. En son radyatör sızıntı önleyici koyduk. Yine kaçırırsa contaya bakılacak silindir kapağı açılacak dendi. İşe gidip gelirken korkarak gidiyorum artık yolda kalacam diye. Her gün evden çıkmadan antifriz kontrol ediyorum eksikse ekleyip öyle çıkıyorum. Yardım ederseniz başına benzer bi olay gelen varsa sevinirim. Soğutma sistemini bozan başka bir arıza mı var yoksa başka bişey mi bilmiyorum.
 
Öncelikle silindir dediğiniz üst kapağı açtırmayınız. Zaten kaçağı gözle görüyorsunuz üst kapağı açarak ne göreceksiniz ? Sizin durumunuz parça arızalarını saymazsak işçilik zayıflığına benziyor... Bir kerede ustayı değiştirmeyi deneyiniz.
 
Öncelikle silindir dediğiniz üst kapağı açtırmayınız. Zaten kaçağı gözle görüyorsunuz üst kapağı açarak ne göreceksiniz ? Sizin durumunuz parça arızalarını saymazsak işçilik zayıflığına benziyor... Bir kerede ustayı değiştirmeyi deneyiniz.
Bende söyledim beyaz duman atma yağı suya suyu yağa karıştırma durumu yok diye. Contada ufak bi yara varsa bazen basınçla zayıf olan yerlerden kaçak olabileceğini söyledi.
 
Bende söyledim beyaz duman atma yapı suya suyu yağa karıştırma durumu yok diye. Contada ufak bi yara varsa bazen basınçla zayıf olan yerlerden kaçak olabileceğini söyledi.

Yok hocam şahsen ben ikna olmadım. Yerinizde olsam başka bir ustaya daha gösterirdim.
 
Geri
Üst Alt