Nokia 5800 XM vs Nokia X6 16GB

Nokia 5800 XM mi Nokia X6 16GB mı?

• Kullanılan toplam oy
    39

M3R4KLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
X6 heryerde 5800'ın üst versiyonu olarak değerlendirilmiş özellik olarakda kamera ve hafıza yönünden yüksek gibi duruyo sadece ama tabi bunlar ilk bakışta.5800ın hiç küçümsenemiyecek bir model olduğunu çok iyi biliyorum vede fiyatıda uygun o yüzden böyle bir kıyaslamaya gittim.
Şimdi ise stok bekliyorum X6 stokları tükendi alacağım iki mağazadada :D

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nokia yerine Htc tavsiye ederim.

M3R4KLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pek tarzım değil htc itici geliyo bana mesela ben iphone serisinide sevmem nedense hoşuma gitmiyo :S

M3R4KLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu bir kişisel cihaz olduğu için herkes ne dese haklıdır tercih meselesi sonunda :) ama nokia nın eksikliği yok demiyorum gerçektende

M3R4KLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ereyon'dan 12 taksitle 699lira ile sanırım piyasanın en düşük KVK garantili X6 sını aldım..
Herkese yorumu için teşekkürler arkadaşlar..

teeKin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun tecrubelerinizi ve batarya suresını yazabılırsenız sevınırım

crazy006_206

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5800 kullandım beş para etmez kesinlikle yanına bile yaklaşmayın x6 nında ondan bi farkı yok içerigi aynı farklı yani ise hafıza kamera ve kasa tipi yazılım ve işlemcisi biraz daha hızlı ona göre ben olsam illaki nokia diyorsanız 980 tl yi gözden çıkarıp Nokia N8 cebinize koyun 12 pixel kamera 16 gb lik hafiza ve dokunmatik foksiyonları İphone 4 yakalamış durumda cihaz almadan onuda inceleyin derim şu an kullanıyorumm çok memmunum

perfect!! hayırlı olsun..

shambala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5800 kullanıcısıyım 1,5 yılı aşkın bir süredir kullanıyorum.Fazla sorun çıkartmadı bana telefonum;siz eğer bu telefonu çok kötüleyen birilerine karşılaşırsanız bilinki telefonuna iyi bakmıyordur ve telefonunu güncellememiştir.V20 sürüm'ü olup adamlar 5800'ı kötülemesin.Ayrıca telefonunda 5000 mesajı olup,işlem kaydı 1yıldan beri birikmişse ee doğal haliyle telefon yavaş olacaktır. Ben hiçbir eksiğini görmedim şuana dek. X6'da güzel bir telefon samsung'a bulaşmadıkça sorun yok ;)

Bilmiom artık telefonu sürekli güncel tutuyodum en son guncelledigim de v41 di verslyonu hiçde msj yigmiyodum o telden ben bı şey anlamadım en çok kazigida ben yedim 555tl tl ye almıştım 300 tl ye zor sattım ekran hariç hlc blyerlnde clzlk olmamasına rağmen

M3R4KLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Telefon dün akşam üstü 7 gibiler elime geçti kalite kontrolü direk kargoda yaptım ürün sağlam geldi :D
İlk dikkatimi çeken samsungun "basmatik" "yıldız"ından sonra dokunmatik ekranın ne güzel bişey olduğuydu (samsung telefonları kötülemiyorum kullanmış olduğum samsung star wi-fi ile karşılaştırıyorum) ekran tepkileri çoğu eleştirinin tam aksine gayet iyiydi menu geçişleri ve animasyonlar telefonu kasmıyor şimdilik tabi buda 16GB'lık hafızanın boş olmasından kaynaklanıyor olabilir..
5Mp kamerası açıkcası beklediğim şekilde değil tamam net bir görüntü çiziyor olabilir ama oda ışığında otomatik flaşın patlaması üzerine gözlerimde 5dk geçici körlük yaşamkla beraber sonrasında gördüğüm fotoğraf beni okadarda tatmin etmedi zira N73te gözümü dolduran canlı renklere alışmışım X6da ise çekilen resimler soluk renkler taşıyordu
Gündüz gözüyle tekrar tekrar deneyip resimleri sizinlede paylaşacağım..
Ses kalitesi fena sayılmaz ama yinede bana eksik geldi ne N73e benziyor nede 5800a X6da sadece basları daha sağlam hissediyorsunuz çift taraflı hoparlör olmasına karşın stock EQ ayarındanmıdır bilemem ses sönük geldi bana
Ürün malzeme kalitesi güzel sadece telefonun üstündeki USB giriş yerini kapatan kapak biraz emanetimsi duruyo titiz bir kişiliğiniz varsa buna takabilirsiniz
tuş kilidi tuşu tıngırdıyo oda yerinde emanet duruyo sanırım herhangi bir terslikte bizi ilk terkeden parça o olacak.
Arka kapak son derece rahat açılıp kapanıyo bazı eleştirilerin aksine bana hiç kırılacak hissi vermedi.
Qwerty klavye tamamen Türkçe karakterleri desteklemekte.
Kulaklığı henüz deneme fırsatım olmadı zaten şuan yazdıklarım 1 günlük deneyimdi bu bir kısa yazıdır :D