Nazar değdirdik...

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Selamın aleyküm dostlar dün istanbul düzce arası yol yapıyordum sabitlemede giderken bir şey dikkatimi çekti araç kendi kendine gaz verip bırakıyordu bağladığım km yi geçmiyor ama gaz verip gaz kesiyor yol rampa falan değil düz yolda yaptı bunu neden yapar büyük bir şey geliyorummu diyor yoksa bilgilendirirseniz sevinirim.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
hocam otomatik viteslerde şöyle oluyor bazen. tam hız sabitlediğiniz hızda, vites seçici kararsız kalıyor bir üst vites ile bir alt vites arasında.
o yüzden bikaç saniyede bir vites yükseltip vites düşürüyor. o yüzden de gaz veriyor sanıyor olabirsiniz. kafası karışıyor yani vites otomatiğinin
kafası karıştığı hızın 3-5 km üstüne sabitlerseniz hızınızı sorun kalmaz

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
hocam otomatik viteslerde şöyle oluyor bazen. tam hız sabitlediğiniz hızda, vites seçici kararsız kalıyor bir üst vites ile bir alt vites arasında.
o yüzden bikaç saniyede bir vites yükseltip vites düşürüyor. o yüzden de gaz veriyor sanıyor olabirsiniz. kafası karışıyor yani vites otomatiğinin
kafası karıştığı hızın 3-5 km üstüne sabitlerseniz hızınızı sorun kalmaz
Açıkçası ben öyle düşündüm ama baya bi yol gittim o şekilde sonradan yaptı daha öncesi yok.