nano charger

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg de kullanan varmı arkadaşlar bunu
benim araçta lpg li denemeyi düşünüyorum ama çekincelerim var.

alet kapalı kutu bi ucunda hortum var bi ucu kapalı bizzat görüp incelemiş değilim vakumla moturun ihtiyacı olan havayı alıyo demişler
içinde skıştırılmış havamı var acaba onumu veriyor.
bi görebilsem bizim memlekettede yokki
kullananlardan yorum bekliyoruz.

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın net yakıt tüketimini hesapladım. 2. depo bu. 42 litre LPG ile ilkinde 397 ikincide 393 km yol yaptım. Hepsi şehir içi idi ve 2. depoda genelde 5 kişi ile yapıldı o km...Ortalama 395 km diyelim. km başına 0.1 litre yakıt (LPG) tüketiyor yani. Ben 1.58 YTL den aldığım için 15.8 kuruş yakıyor demektir. Bu zaten çok ekonomik geliyor bana, şimdi Nanocharger taktırsam gerçekten bu rakam üzerinden % 15 daha tasarruf sağlarmıyım, zor gibi !!. Ama 5-6 hp beygir gücü artışı ve gaza hızlı tepki verme kısmı güzel görünüyor. Keşke Ankarada satış ve montaj yapan yer olsa da denesek.(Bir taraftanda bu dengeyi bozmaktan korkuyorum gerçi)

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın net yakıt tüketimini hesapladım. 2. depo bu. 42 litre LPG ile ilkinde 397 ikincide 393 km yol yaptım. Hepsi şehir içi idi ve 2. depoda genelde 5 kişi ile yapıldı o km...Ortalama 395 km diyelim. km başına 0.1 litre yakıt (LPG) tüketiyor yani. Ben 1.58 YTL den aldığım için 15.8 kuruş yakıyor demektir. Bu zaten çok ekonomik geliyor bana, şimdi Nanocharger taktırsam gerçekten bu rakam üzerinden % 15 daha tasarruf sağlarmıyım, zor gibi !!. Ama 5-6 hp beygir gücü artışı ve gaza hızlı tepki verme kısmı güzel görünüyor. Keşke Ankarada satış ve montaj yapan yer olsa da denesek.(Bir taraftanda bu dengeyi bozmaktan korkuyorum gerçi)

1.58 e nerede yav bugün tam eskişehir yolunda iken öttü kerata 1,66 dan aldım ki eskişehir yol fix 1,66 sadece aygaz var en başta eurolpg satıyor o 1.69 ytl.

bu arada kücük bir hata var hesapta ki sadece ne kadar yaktığını bilmen için düzeltme gereği duydum matematik taslamak için değil o da şu ki

(42 lt) x (1,58 ytl/lt) = 66,36 ytl

kullandığın menzil için de 395 km dersen ; (66,36 ytl) / (395 km)= 0,168 ytl yani 16,8 ykr/km eder.1 kuruşun lafı olmaz tabi yine iyi bir değer :D

sahap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu işi malatyada yada çevre illerinde yapan yer varmıdır acaba, bilen arkadaşlar yardımıcı olabilir mi

yalçın yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merak edenler için nano charger ile ilgili küçük bir bilgi.

NanoCharger ile...
Yakıt Tasarrufu ve Performansda Devrim
HER ZAMAN HAZIR OLUN
Daha tepkili bir gaz pedalı, daha atak bir motor mu istiyorsunuz? Yeni geliştirilen sistemlerden NanoCharger bunu size sağlayabiliyor. Bunun yanında yoğun trafikte gereksiz yakıt tüketimine de son veriyor.
Otomotiv piyasasında gün geçmiyor ki yeni bir ürün piyasaya çıkmasın. Dünyanın dört bir yanında daha iyi ne yapabiliriz amacıyla çalışan o kadar insan var ki. İşte bunun için uğraşan firmalardan biri de bu işe 30 yılını vermiş Atak Endüstri Grup. Motor yenileme ve mekanik işler üzerine ülkemizin önde gelen firması, bu bilgi ve birikimini yepyeni bir ürünle bizlere sunuyor: NanoCharger
NanoCharger, az yakıt tüketimi için yapılan onca uğraşa son verdiği gibi artan gaz tepkisiyle de artan bir performans sağlıyor. Peki nedir bu NanoCharger? Nasıl çalışır? Öncelikle belirtmek gerekir ki NanoCharger kesinlikle elektronik komplike bir ürün değildir. Benzin, LPG ya da Dizel, aracınızın motoru nasıl olursa olsun kolaylıkla bağlanabiliyor. Hem de bir iki dakikada geri dönüşüm yapılabilecek şekilde... NanoCharger, motorun emme manifoldunda hava emişine, westinghouse'a ya da turbo motorlarda wastegate'e, hiçbir şekilde orjinal aksama zarar vermeden paralel olarak bağlanabilen bir ürün.

ÇALIŞMA PRENSİBİ
Bütün otomobiller fazla trafikte hız yapmadıkları ya da devir çevirmedikleri halde çok yakıt tüketirler. Bunun sebebini biliyormusunuz? Hemen açıklayalım. Dur-kalk işlemi, aslında motorun en çok tork gerektirdiği durumlardır. Fazla yakıtın mekanik bir sebebi daha bulunuyor. Motorun dışarıdan hava almasını sağlayan gaz kelebeği, rölanti esnasında kapalıdır. Bu sırada motor, gerekli olan havayı karter havalandırmasından alır. Bu hava, tahmin edeceğiniz gibi yağlı, kirli ve sıcak bir havadır. Böylece yanma odasına giren sıcak ve oksijen fakiri havanın yanma gücü de oldukça azdır. Sağlıklı bir atmosferik motorda 14.8/1 olması gereken hva/yakıt karışımı (14.8 birim havaya 1 birim yakıt) böylece değer olarak çok aşağı düşecektir. Yeterli yanamayan yakıt egzozdan atılacaktır. Zaten dikkat ederseniz, motor rölanti esnasında egzozdan buharla birlikte çiğ yakıt atar. Motor ısındıkça bu atık miktarı artmaktadır.
Kalkış için gaz pedalına dokunduğunuz an, gaz kelebeği açılır ve enjektörlerin yakıt püskürtmesi artar. Emme manifoldu hava filtresinden gelen taze hava ile dolar ve piston vakumlama yapar. Ancak bu hareket ve reaksiyonlar esnasında milisaniyeler içinde yakıt bakımından zengin ve hava bakımından fakir bir karışım oluşur.
NanoCharger dur-kalk esnasında motorun pistonlarını taze hava ile besler ve bu sayede yakıtın tamamen yanmasını ve aynı yakıtla daha fazla kilometre yapılmasını, dolaysıyla ilk çekiş gücünün artmasını sağlar.

not:x-treme tuning internet sitesinden alıntıdır.

jeta_ime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar

arkadaşlar ben bu lpgcharger yani nano dene aleti kullanıyorum gerçekten dedikleri gibi bir tasarruf sağladığı yok benim araba opel vectra b 2.0 motor ben daha önce arabanın lpgde nekadar yaktığını tam öğrenmek için 10ytl lik gaz alıyordum ve 45 km yol yapıyordum bu zımpırtıyı taktıktan sonra aynı 10ytl lik gaz ile tabiki aynı istasyondan ve aynı fiyata 40 km yol yaptı zorzar yaptı ama şöğle bişey var arabaya bi performans sağlıyor arabada kalkışta irkilme yok bence bunların hepsi palavra va para tuzağı bende 30gün iadesi oldğu için söktürecem ben kaçkere denedim aynı benden tavsiye paranıza yazık karar sizin

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren merkeziyle ne alakası var anlamadım. bence palavra