Nano borx kullana varmı?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bakın kendiniz söylüyosunuz. Gelecek vaad eden ürün diye.. Bundan baska hangı üründe tübitak adını duydunuz ?? Kullandıgınz ama bır faydasını gormedıgınz ürünlerle kıyaslayıp yorum yapmayalım..
He buda bu ürünün 100 beygırlık arabayı 110 degıl 102 beygır bıle yapacak anlamına gelmez..
Bir arkadaşın dedı gıbı ıkı aractan bırınde kullanılır dıgerınde kullanılmaz, 200 bin km sonra motor acılır bakılır. Ozaman anlaşılır faydasımı var zararımı yada gercekten para tuzagımı..
1- Hem üzerine basa basa kullanmadığını söyleyip, ardından da sanki ürünü kullanıpta fayda görmüş gibi açıklama yapmanı gerçekten anlamıyorum. Ben sadece üzerine bana basa kanıt istiyorum.
2- Sokakta bu ürünün broşürünü vatandaşlara okut bakalım kaç kişi ne anlayacak.
3- Ne demek araçların birinde kullanılır diğerinde kullanılmaz. Bütün benzinli veya dizel araçların temel motor yapıları ayn değilmidir? Ürünün üzerinde Opel kullanır Ford kullanamaz diye bir uyarı mı var?
4- Bir yağ katkısının % ..? performans, % ...? yakıt tasarrufu yapıp yapmadığını saptamak için 200.000 km yol gidip sonra motorun dağıtılması mı lazımdır? Bu mudur tasarruftan anlanan şey?
5- Gelecek vaad eden demek, ileride mutlaka başarı sağlayacak anlamına gelmez. Başarılı da olur başarısız da. Tekrar belirteyim, inşallah gelecek vaad eden bu ve benzeri bütün ürünler başarılı olurda ülkemiz kazanır, biz de bunu başardık demek kadar güzel ne olabilirki?
6- Bak ben yorumlarımda sayısal değerler veriyorum, ürünün resmi internet sitesinden kanıtlar koyuyorum, eeee artık sıra sende, sen de ortaya birtakım rakamlar/kanıtlar koy artık.

Son düzenleme:

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- Hem üzerine basa basa kullanmadığını söyleyip, ardından da sanki ürünü kullanıpta fayda görmüş gibi açıklama yapmanı gerçekten anlamıyorum. Ben sadece üzerine bana basa kanıt istiyorum.
2- Sokakta bu ürünün broşürünü vatandaşlara okut bakalım kaç kişi ne anlayacak.
3- Ne demek araçların birinde kullanılır diğerinde kullanılmaz. Bütün benzinli veya dizel araçların temel motor yapıları ayn değilmidir? Ürünün üzerinde Opel kullanır Ford kullanamaz diye bir uyarı mı var?
4- Bir yağ katkısının % ..? performans, % ...? yakıt tasarrufu yapıp yapmadığını saptamak için 200.000 km yol gidip sonra motorun dağıtılması mı lazımdır? Bu mudur tasarruftan anlanan şey?
5- Gelecek vaad eden demek, ileride mutlaka başarı sağlayacak anlamına gelmez. Başarılı da olur başarısız da. Tekrar belirteyim, inşallah gelecek vaad eden bu ve benzeri bütün ürünler başarılı olurda ülkemiz kazanır, biz de bunu başardık demek kadar güzel ne olabilirki?
6- Bak ben yorumlarımda sayısal değerler veriyorum, ürünün resmi internet sitesinden kanıtlar koyuyorum, eeee artık sıra sende, sen de ortaya birtakım rakamlar/kanıtlar koy artık.

Cok güzel beni yine anlamamışsınız. Yine bir hiddetle cvp vermişsiniz..

Tek tek cvp vereyım...

3) Benzinli yada dizelde kullanılır yada kullanılmaz diye birşey yazmadım.. ürünün faydalı yada faydasız olup olmadıgını test etmek için; 2 arac alalım (marka veya yakıt tıpı onemlı degıl ) birinde bu ürünü kullanalım diğerinde kullanmayalım, bakalım sonucu görelım DİYE söyledim.. Ama siz bir ön yargı içerisinde olduğunuz için Benzinlide kullanılır dizelde kullanılmaz YADA opelde kullanılır ford da kullanılmaz diye Algılamışsınız..

4) Ben zaten 200 bin km örneğini belli bir performanselde etmek ıcın falan vermedım.. Motora zararı oldugunu düşünen arkadaşlarda var Faydası oldugunu düşünen arkadaşlarda var Hiçbir etkisinin olmadıgını düşünen arkadaşlarda var.. Bunuda test etmek,gözlemlemek için kullanılır sonra motor acılır bakılır. Ve katkı maddesi kullanılmayan motora gorede kıyaslama yapılır..Yani performas, yakıt tasarrufunu gözlemlemek gibi şeyler ben yukarıda belirtmemişim..

Lütfen msjları hıddetle, önyargıyla okumayalaım arkadaşlarr..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bakın kendiniz söylüyosunuz. Gelecek vaad eden ürün diye.. Bundan baska hangı üründe tübitak adını duydunuz ?? Kullandıgınz ama bır faydasını gormedıgınz ürünlerle kıyaslayıp yorum yapmayalım..
He buda bu ürünün 100 beygırlık arabayı 110 degıl 102 beygır bıle yapacak anlamına gelmez..
Bir arkadaşın dedı gıbı ıkı aractan bırınde kullanılır dıgerınde kullanılmaz, 200 bin km sonra motor acılır bakılır. Ozaman anlaşılır faydasımı var zararımı yada gercekten para tuzagımı..

- Yazdıklarımın neresinde hiddet var?
- Bir fikre katılmak onu desteklemektir.
- Kanıt için test rakamlarını bekliyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
..........3) Benzinli yada dizelde kullanılır yada kullanılmaz diye birşey yazmadım.. ürünün faydalı yada faydasız olup olmadıgını test etmek için; 2 arac alalım (marka veya yakıt tıpı onemlı degıl ) birinde bu ürünü kullanalım diğerinde kullanmayalım, bakalım sonucu görelım DİYE söyledim..
4) Ben zaten 200 bin km örneğini belli bir performans elde etmek ıcın falan vermedım.. Motora zararı oldugunu düşünen arkadaşlarda var Faydası oldugunu düşünen arkadaşlarda var Hiçbir etkisinin olmadıgını düşünen arkadaşlarda var.. Bunuda test etmek,gözlemlemek için kullanılır sonra motor acılır bakılır. Ve katkı maddesi kullanılmayan motora gorede kıyaslama yapılır..Yani performas, yakıt tasarrufunu gözlemlemek gibi şeyler ben yukarıda belirtmemişim..
..

- Bir ürünün faydalı olup olmadığı test edilirken şartların tıpa tıp aynı olmasına dikkat edilir.
- Motora zararı olup olmadığı örneğindeki iddialara cevaplamak o arkadaşımıza düşer, kaldı ki arkadaşımız motor bitip de rektefiye aşamasında bu durumun olduğunu ifade etti, yani onun iddiasının tesbiti için mootorun bitmesi şart, ama fayda görme konusu farklı, ürünün faydası hemen görüldüğüne göre onun ispatını da faydasını görenlerin ispat etmesi gerekmez mi?
- Son cümlenden hiç bir şey anlamadım. :(

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
- Yazdıklarımın neresinde hiddet var?
- Bir fikre katılmak onu desteklemektir.
- Kanıt için test rakamlarını bekliyorum.

-- Yazdıklarımı yanlış anlayıp, yanlış nüksetmişsiniz. bu sizin BENCE hiddetli oldugunuzu, ön yargılı oldugunuzu gösteriyo.. Çünkü yazdıklarım gayet acık ve net.. Altınıda cızmısım, sizde göstermişsiniz zaten evet KULLANILMAZ yazmısım ama cümleyi noktaya kadar okursanız ne demek ıstedıgımı gayet ii anlardınız. ama siz ordan sadece KULLANILMAZ kelımesını cımbız ıle cekıp almıssınız..

-- Ben burda ne faydalı oldugunu destekledım ne zararlı oldugunu destekledım ne de hıcbır etkısı olmadıgını destekledm. Yani bu tür yorumlara katılmadım..

-- Ben bu ürün hakkında bir iddaa da bulunmadım kı kanıt göstereyım.. Bu ürün şu kadar performas saglar şu kadr yakıt tasarrufu saglar demedık kı kanıt göstereyım.. Test yapmadım kı kanıt göstereyım.. Sadce demek ıstedıgım bu ürünün FAYDALI OLABİLECEĞİ !!!

Ve bu bellı km sonra tes etme gibi bir örneği baska bır arkadasımız söylemişti, bende ondan örnek verdım.. O bu örneği verirken bir sıkıntı olmadı da neden ben verince bir kanıt isteme gereği duydunuz bunuda anlamak mümkün değil.. Saygılar

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
- Bir ürünün faydalı olup olmadığı test edilirken şartların tıpa tıp aynı olmasına dikkat edilir.
- Motora zararı olup olmadığı örneğindeki iddialara cevaplamak o arkadaşımıza düşer, kaldı ki arkadaşımız motor bitip de rektefiye aşamasında bu durumun olduğunu ifade etti, yani onun iddiasının tesbiti için mootorun bitmesi şart, ama fayda görme konusu farklı, ürünün faydası hemen görüldüğüne göre onun ispatını da faydasını görenlerin ispat etmesi gerekmez mi?
- Son cümlenden hiç bir şey anlamadım. :(

Elbette bu bir tartışma konusu olduysa ve herkes yorum yazıyorsa, kullanan ve faydasınıgören arkdaşların bunu herkesegöstermesi lazım, haklısınz...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Ben kullanmam ama sunuda bu konuya eklerim...

Edison ampulu ilk buldugunda ampulede ayni muameleler yapilmistir illaki :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
........... Herşey ispata dayalı, ispatı olmayan bilgilerin pek geçerliliği yoktur. İspat demek de yazılı teorık ve uygulamalı bilgiler demek.. ..

Test rakamlarını istememin nedeni bu, ispat edilecekki inandırıcı olacak, inanacağız ki ürünü kullanacağız.

.......Fakat bu tübitak tarafından geliştirilmiş bir ürün.. .........

TÜBİTAK gelecek vaad eden projelere destek olur TÜBİTAK yapmaz dememin nedeni bu. (desteklenmiş demek daha doğru olmaz mı?)

Aynen, ben de abartılara karşıyım.

Üründe abartma olmadığını ispat etmek için veriler şart.

........ben bor pover kullandım motor yagına koydum benzın katkısı kullanmadım gerek yok dıye dusunuyorum gayet memnundum ılk mesajlarımdan okuyabılırsınız hıc bırı yalan abartma degıl gercektır....

Soner arkadaşımız kullandım dedi, rakam vermedi ama daha sonra açıklama yaptı.

..........llitre üzerinden konuşayım 37 litre ile 400 Km yol yapıyorum fazla yada az bu rakkam devirli kullanım ve uzun yol
ş.içi 37 litre ile 250 280 km yol agrasif kullanım ben BorPower Kullandım ve memnun kaldım ben düşüncelerimi yazdım ..........

Yakıt sarfiyatı ne idi ne oldu anlamadım, arkadaşımız biraz karışık yazmış. Ben ürünü kullanmadığım halde şehiriçinde 100 km de yazın 8,5- kışın 9,5 litre civarında benzin kullanıyorum.

ben yag deyişiminde ilave ettim bir yıl oldu faydasını gördüm sora ne olur bilmem

Arkadaşımız faydasını görmüş ama henüz bir ölçüm değeri gelmedi.

Elbette bu bir tartışma konusu olduysa ve herkes yorum yazıyorsa, kullanan ve faydasını gören arkdaşların bunu herkese göstermesi lazım, haklısınz...

Konuda temizlik yapıldığı için ancak bunları bulabildim. Ben bu ürün kötü, hiç bir halta yaramaz, kullanmayın demiyorum. Söylediğim (veya idda ettiğim) topu topu iki cümle var. 1- Bu ürünün reklamları abartılı, bu ürün asla reklamlarındaki rakamlara ulaşamaz 2- Kullanıp da faydasını gördüm diyen arkadaşlardan bunu destekleyen kullanım sonuçlarını bekliyorum (çünkü ürünün resmi internet sitesinde bu bilgiler yok) Ha kullanmadan evvel herhangi bir ölçüm yapmadık o nedenle elimizde net bir bilgi yok da diyebilirler.

athlon2800

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüm yorumları okudumda kafayı yemek üzereyim.
Kullandık faydasını gördük dedik alın (motorsilk) kullanın dedik hala aynı yerdesiniz.
Araba gaz kestiğinde yığılmyor vites boşda gibi akıp gidiyor, daha mı tasaruf etmesin,
hp güç artış değerini bilmem ama daha hızlı devirlendiği gayet net anlaşılıyor.
Yağ eskimiyor o da doğru.
İsteyen alır kullanır istemeyen almaz, konuyu açmazlara sokmaya gerek yok.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tüm yorumları okudumda kafayı yemek üzereyim.
Kullandık faydasını gördük dedik alın (motorsilk) kullanın dedik hala aynı yerdesiniz.
Araba gaz kestiğinde yığılmyor vites boşda gibi akıp gidiyor, daha mı tasaruf etmesin,
hp güç artış değerini bilmem ama daha hızlı devirlendiği gayet net anlaşılıyor.
Yağ eskimiyor o da doğru.
İsteyen alır kullanır istemeyen almaz, konuyu açmazlara sokmaya gerek yok.
Bu durum bana ilginç geldi, motorsilk kullanınca araçta kopmresyon kaybı mı başlıyor?