Müthiş Güzel Bir Soru

farbayy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bu gün denedim lpg bitince benzinle yokuş çıkıp aşağı inerken benzin ekranda 0 gösteriyor
lpg ye aldım ama depoda gaz yok gaz ibresi gaz vermişsin gibi yükseldi yaklaşık 5 km olmayan lpg ile gittim
belki arkalardan bbir yerde benzin alıyordur
EN İYİSİ GAZ DA YOKKEN BENZİN DE YOKKEN YOKUŞ AŞAĞI İNMEK
şaka bir tarafa da olmayan lpg ile nasıl gidiliyo anlam veremedim

tank.er

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hmmm o zaman sonuç olarak Yokuş aşşa viteste inerken gaza basmazsam lpg kiti de yakıt göndermiyor pistonlara ve böylelikle yakıt sarfiyatı 0 oluyor. Sevdim bunu :D
uzun zamandır kafama takılan bi konuydu. sağolun arkadaşlar.

mesele 0 göstermesi değil yeğen .mesele senin yakıt yakman aşağıda gitsen yukarıda gitsen motor benzin de yakar gaz da yok öyle 0 yakmak yeğen;)

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
mesele 0 göstermesi değil yeğen .mesele senin yakıt yakman aşağıda gitsen yukarıda gitsen motor benzin de yakar gaz da yok öyle 0 yakmak yeğen;)
cut off var dayı...
iniş esnasında yakıt tüketmek yok artık... ;)

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mesele ne yakıyor deyil dayı, mesele ne kadar yakıyor :D
yokuş aşşa giderken lpg kiti ve yakıt sistemi silindirlere yakıt göndermezse sıfır olur :d
yukarda arkadaş denemiş. yani tecrübe ile sabittir :D :D :D

farbayy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
laf üstüne laf söylemeyin
denedim diyorum
tartışana kadar bi zahmet arabanız da lpg bitin ce bir deneyin
yeğen beğen leğen bırakın böle lafları

tank.er

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
laf üstüne laf söylemeyin
denedim diyorum
tartışana kadar bi zahmet arabanız da lpg bitin ce bir deneyin
yeğen beğen leğen bırakın böle lafları

fazla stres yapma dokunur kardeşim oke.
sen denediysen biz de denedik gazdan ayagını çekersen anlık yakıt tüketimi 0 gösterir evet ama senin mantıgın bunu alıyormu ?fizik kurallarına aykırı bir olay bu ,çalışan bir motor enerjiyi nasıl üretecek ve nasıl iş yapacak ,tüketiminin 0 olması için motoru kapatman lazım oke .
YEĞEN de kötü bir laf değil ayrıca neden üstüne alındın anlamadım selametle kardeşim.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
fazla stres yapma dokunur kardeşim oke.
sen denediysen biz de denedik gazdan ayagını çekersen anlık yakıt tüketimi 0 gösterir evet ama senin mantıgın bunu alıyormu ?fizik kurallarına aykırı bir olay bu ,çalışan bir motor enerjiyi nasıl üretecek ve nasıl iş yapacak ,tüketiminin 0 olması için motoru kapatman lazım oke .
YEĞEN de kötü bir laf değil ayrıca neden üstüne alındın anlamadım selametle kardeşim.
dayıcım, bu söylediklerinde ufak bir hatan var, bu kadar ısrarcı olmadan önce istersen google amcama cut off yaz ve çıkan sonuçlardan birkaç sayfa oku, böylece kafanda netleştirmiş olursun çalışan motorun nasıl yakıt tüketmediğini, aslında konu da ayrı bir tuhaf denemeye etmeye gerek yoktu, biraz okumak yeterdi ama tabi yaşayarak öğrenme en kalıcı olandır...

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikisinde de yakıt yakmazsın... cutoff'un mantığı odur zaten... yol bilgisayarındaki veriler doğrudur ama lpg takıldığı zaman belli bir katsayı ile çarpılması gerekebilir gerçek sonuç için... ama yol bilgisayarı 0 gösterdiğinde lpgde yakmazsın eğer enjektörlü lpg sistemin varsa...

yakıt yakmazsın derken??

araba stop ederse yakıt yakmazsınız arabanın motoru çalışır olduğu her durumda yakıt tüketimi vardır. rölantide sabit ,viteste sabit ,gaza bastıkça sabitin üstüne çıkar.

yakıt yakmama gibi bir durum olamaz...

Son düzenleme:
S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
yakıt yakmazsın derken??

araba stop ederse yakıt yakmazsınız arabanın motoru çalışır olduğu her durumda yakıt tüketimi vardır. rölantide sabit ,viteste sabit ,gaza bastıkça sabitin üstüne çıkar.

yakıt yakmama gibi bir durum olamaz...
üretilen ilk enjeksiyonlu araçlardan beri durum böyle.
motor freni denen durum var ya, o şekilde motor kasarak giderken "cut off" denen özellik devreye girer ve motor herhangi bir şekilde yakıt tüketmez ama tüm fonksiyonlar normal çalışmaya devam eder... tek nokta enjeksiyonlularda bile böyle, sıfır yakıt tüketimi ile kilometrelerce gidebilirsiniz tabi bayır aşağı ve cut off devrede iken...