acil yardım lütfen corsa b 1.4 8v yığılma sorunu

tmy3444

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkdaşlar hepnize iyi forumlar başıma gelen sorun hemen hemen bütün opelcilerin başına gelmiş heralde ama tam net çözüm bulan varmı bilmiyorum
arıcımda 1000 devir 2000 devir arası bi yığılma tekleme sanki arkadan çekip bırakma gibi haller oluyor bunun için bir kaç ustaya gittim ateşleme bobini bujiler buji kabloları değişti boğaz kelebeği temizlendi egr valfi temizlendi ama hala sorun çözümlenmedi en sonun dedi bunun sboplarında sorun vardır dedi bende dedim bence sbopdan değildir diye elletmedim. bu arada bu sorun hem lpg de hem benziden yapmakta benzinde daha şidetli bir şekilde yapmakta
ancak ben kendim forumlardan yaptığım araştırma ile egr valfi olabilceği kanısına vardım ve soketini çektim sorun biraz azaldı ancak yinede tam kesilmedi ancak azaldı sizce bu sorun nedendir eğer egr valfi sorunlu olsa soketini çekince sorun devam etmezdi diye düşnüyorum birde bu aralar yeni başladı ayağımı gazdan çektiğimde sanki yakıtı kesmişim gibi araba tekliyo yani yokuş aşağa inerken viteste gaz vermeden inemiyorum sarsıntılı bir şekilde tekliyo araca. bu arada ustanın iride katalizör tıkanmıştır dedi katalizörün içi gerçkten dağılmıştı temizlettim katalizör boşaldı orta susturucu ve son susturucu çürümüştü onlarda değiştirdim. belki sorun gider dedim ama nafile aynen devam ve yakıt müthiş derecede arttı 10 tl gaza 30 km gider oldu bilmiyorum belkide normaldir ama bana göre çok gibi. he bu arada arkdaşlar bu arada başka bir ustaya sordum arızayı dedilerki su sıcaklık sensöründen yapabilir yada triger setinin alt ufak dişlisi var dediler bundan yapabilir dediler ama anladım bu ardaa triger setinide yeni değiştrdim ama yine yok yine yok sorun devam nedir yaa bu çektim bi yardım lütfen