Müjde - Mavi Egsoz

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şanzıman değişiminden 3 hafta sonra bu beladan kurtulmak yetmemiş gibi nurtopu gibi mavi dumana sahibim.

Rölantide ışıkta beklerken farkettim ara gaz verdim ve mavi duman. Zaten araba ilginç şekilde check oil uyarısı veriyordu, Shell Helix Plus 10W 40 koydurmuştum 3500 km önce. Yağ eksilmiş. Çubuktan baktım. Mavi duman da atıyor. Yağ yakıyor. Az önce rölantide selpak tuttum pek bişe hissetmedim ama ara gaz verince atıyor. Normal kullanımda giderken falan çok yapmıyor sanırım. Yada bana öyle geliyor.

Aynı marka yağdan 1 lt aldım biraz önce. Sabah ekleme yapacağım ( farklı yağ koymak istemedim üstüste ). Sanırım en başta castrol magnatec almamakla hata ettim.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
bende shell helix plus 10w 40 kullanıyorum ; hiç problem yok gaz verince mavi duman atmıyor; soğukken beyaz atıyor ; 1000 km de yarım lt yağ eksiltiyor yaklaşık ama 232000 kmyi devirdi motor...

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende shell helix plus 10w 40 kullanıyorum ; hiç problem yok gaz verince mavi duman atmıyor; soğukken beyaz atıyor ; 1000 km de yarım lt yağ eksiltiyor yaklaşık ama 232000 kmyi devirdi motor...

bugün saat 3te hava soğuk değildi. işimi hallettim tekrar arabaya döndüm, motor soğuk değildi, hava da değildi ki 16 derece falandı. beyaz değildi duman eminim, mavimsiydi.

su attığını sanmıyorum selpakla baktım ıslanmadı egsozda selpak. inşallah conta işi falan çıkmaz bide şimdi.

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mavi duman beyaz duman olayının esprisi ne acaba ?

mavi dumanda motor yağ yakıyor ve tepkime sonucu oluşan egsoz gazının rengi, yanan yağdan dolayı mavimsi oluyor.

beyaz duman ise su buharı attığı.

bende rölantide 3-4bin devre çıkarttığımda arabanın arkası mavi dumana boğulur gibi oluyor.

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
mavi dumanda motor yağ yakıyor ve tepkime sonucu oluşan egsoz gazının rengi, yanan yağdan dolayı mavimsi oluyor.

beyaz duman ise su buharı attığı.

bende rölantide 3-4bin devre çıkarttığımda arabanın arkası mavi dumana boğulur gibi oluyor.

bilmiyodum ya çok sağol:good: ama dikkatimi çeken benim araba beyaz duman atmasına rağmen yağı yine çok yakıyor gibi geliyo bana

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun inş. önemli bişey değildir diyeceğim ama yağ yaktığına göre önemli

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayı aldığıma pişman oldum. Daha yeni 1.5 milyar verip şanzıman değiştirdim. Bütün cnbtlikler de beni bulur afedersin.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. inşallah sonucu düşündüğün gibi olmaz. Daha önce kullanmış olduğun yağın markası ne .? yağ değişikliği yaptınmı? Ben totalden GM ye dönünce ve birazda sıkştırma ile 1000 km de 1 lt yağ yaktı iki yağ değişiminden sonra düzeldi. İkinci yağ değişiminde de motor silk bond koydum. 10000 km redir yağda noksanlaşma yok ,kirlenmede yok. Bazı marka değişimlerinde bunun yaptığını öğrendim. Umarım sizinkide böyledir.:(

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayı aldığıma pişman oldum. Daha yeni 1.5 milyar verip şanzıman değiştirdim. Bütün cnbtlikler de beni bulur afedersin.

abi 2.el aldıysan önceki sahibi demekki biraz fazla hırpalamış arabayı benimkide 98000 km de Allah şükür diğer astralardaki sorunlardan hiçbiri yok