Muhsin YAZICIOĞLU

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BiRiL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Allah rahmet eylesin. Hepsinin ailesine Allah sabırlar verin.

Son düzenleme:

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ıha muhabırının 112 acıl servısı ıle konusmalarında soyledıgı donarak olecegız sozlerı gercekten yurek burkuyor degerlerı kaderı ıle olmus olabılır ama o sanırım en acı olumu yasadı acı cekerek oldu donarak oldu allahım olumunde hayırlısını nasıp eylesın mekanları cennet olsun
Muhsın baskana alllahdan ragmet aılesıne ve sevenlerıne sabır dılıyorum

İsmail Güneş: Ben İHA Muhabiri İsmail Güneş, helikopter ile düştük.
112 : Nerede? Neredesiniz?
İsmail Güneş : Bilmiyorum nerede olduğumuzu. BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu ile birlikteydik.
112 : Neredesiniz?
İsmail Güneş : Hatırlamıyorum.
112 : Etrafınıza bakın, ne görüyorsunuz?
İsmail Güneş : Her taraf kar, sis. Her taraf sis.
112 : Helikopteri nereden kiraladınız?
İsmail Güneş: Bacağım kırık olduğu için konuşamıyorum. Erhan ağabey nereden çıkış yapmıştık. Çağlayancerit orada bir yerde düştük. Hangi yere düştüğümüzü hatırlamıyoruz, her taraf sis, göremiyorum. ... 35 00 benim numaram.
112 görevlisi: Telefonu kapatmayalım, yerinizi tespit etmeye çalışıyoruz.
İsmail Güneş : Kahramanmaraş'ın dağlarından, her taraf sis. göremiyorum.
112 görevlisi: Parti merkezinden kiminle görüşebiliriz, sizinle ilgili?
İsmail Güneş : Bilmiyorum, şarjım bitmek üzere. Alo. Biz nereye gidiyorduk? Yozgat tarafında bir yere gidiyorduk hanımefendi.
112 görevlisi: Kapatmayın yerinizi tespit etmeye çalışıyorlar.
İsmail Güneş : Erhan ağabey, nereden geldik, nereye gidiyoruz. Şu an Çağlayancerit'ten gelip, nereye gidiyoruz. Yozgat-Yerköy mü? Çağlayancerit'ten, Yozgat-Yerköy'e gidiyoruz. Burası çok soğuk. Alo. Yer tespit edemiyor musunuz?
112 görevlisi: Siz kapatmayın beyefendi telefonu.
İsmail Güneş : Hanımefendi şarjım bitecek.
112 görevlisi : Alo, Alo. İyi misiniz?
İ.G : Kötüyüm, ayağım kırık.
112 görevlisi: Şu anda siz helikopteri görebiliyor musun?
İsmail Güneş : Şu anda helikopterin içindeyim.
112 görevlisi: Alo. diğer beş kişi yanınızda değil mi şu anda? Size cevap verebiliyorlar mı?
İsmail Güneş : Diğerlerinden ses yok. Erhan ağabey, Erhan ağabey de ıhlayarak cevap veriyor. Alo, hanımefendi, yerimizi tespit edemediniz mi?
112 görevlisi: Şu anda emniyet bulmaya çalışıyor, sakin olun.
İsmail Güneş: Erhan ağabey, ıhlıyor sadece. Bende üşümeye başladım. Ben sakin olmaya çalışıyorum.
112 görevlisi: Sakin olmaya çalışın, tespit etmeye gayret ediyorlar.
İsmail Güneş: Muhsin Bey'i göremiyorum.
112 görevlisi: Aynı helikopter ile mi havalandınız?
İsmail Güneş: Evet. Ayağım çok kötü kırıldı. Ölende var herhalde. Bu arkadaş kim ya.
112 görevlisi: Ayağı kırık, yerinden kımıldayamıyorum. Emniyetle görüşüyorum.
İsmail Güneş: Alo, hanımefendi.
112 görevlisi: Açık kalsın telefon.
İsmail Güneş: Şarjım bitmek üzere. Benim numaramı görebiliyor musun?
112 görevlisi: Kapatmayalım, ulaşıyorlar, kapatmayalım numarayı. Sizin nereye gittiğinizi anladık. Yozgat-Yerköy'e gidiyoruz dediniz.
İsmail Güneş: Alo. Sakin olalım da şu anda donuyoruz burada, ayağım da kırık.
112 görevlisi: Kapatmayın, bir saniye.
İsmail Güneş: Alo. Erhan ağabey, Erhan ağabey. Sen kalkabiliyor musun yerinden? Hanımefendi.
112 görevlisi: Şarjınız bitinceye kadar açık kalsın, aramaya devam ediyorlar çünkü. Kapatmayın alo.
İsmail Güneş: Alo. Ayağım kırıldı.
112 görevlisi: Başka yerinizde kanama var mı?
İsmail Güneş: Gözükmüyor.
112 görevlisi: Kravatınız var mı? İp gibi kravat gibi bir şeye elinizi uzatabilir misiniz?
İsmail Güneş: Kravat yok. Şu anda gözükmüyor.
112 görevlisi: Polis ekipleri yerinizi bulmaya çalışıyor. Siz moralinizi yüksek tutun. Zaten sizin yerinizi tespit edecekler. Edemediler daha. Tespit etmeye devam ediyor.
İsmail Güneş: Herkes öldü herhalde.
112 görevlisi: Kanamadan dolayı sessiz kalmış olabilirler, endişe etmeyin, sizi kurtaracaklar.
İ.G: Erhan ağabey, Erhan ağabey. Kırık ayağımın altında, kaval kemiğinde. Kanama değil, kırıldı ya.
112 görevlisi: Alo, beyefendi. Şu anda bacağınızın durumu nasıl?
İsmail Güneş: Ağrıyor. Alo. Yeri tespit edemediniz mi? Donmaya başladım, üşümeye başladım. Üşüyorum. Tipi var. Helikopterin içine girdim. (İnleme sesleri) Buradakiler öldü herhalde ya. Erhan ağabey, Erhan ağabey. Yok. Kimseden ses gelmiyor, gelmiyor. Eyvah çok kötü.
112 görevlisi: Ayağınız sıkıştı mı?
İsmail Güneş: Evet. (inlemeler) Tespit edemediler mi ya. (inleme) Ayağımı oynatamıyorum.
112 görevlisi: Emniyet yerinizi tespit etmeye çalışıyor.
İsmail Güneş: Erhan ağabey. Ağabey bir kendine gelmeye çalış. Bak ben kendime gelmeye çalışıyorum. Yatıyor ıhlıyor.
112 görevlisi: Başka kimseden ses gelmiyor mu?
İsmail Güneş: Yok, yok. Çok kötü ayağım kırıldı. (İnleme) Hanımefendi hala bulamadınız mı yerimizi? Burada donacağız, diğer insanlar öldü herhalde. (İnleme sesleri) Ayağımı oynatamıyorum. Çok pis kırıldı ayağım. Yerimizi ne zaman tespit edeceksiniz hanımefendi

BAYBARS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.
Ancak yazıklar olsun ki adamlaarı bağıttıra bağıttıra öldürdüler. Bu zamanda ilkellik............yazıklar olsun..............

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah rahmet eylesin.Herşeyden öte 5 insan , 5 can.
Teknik olarak yer tespiti için sürekli konuşmaya gerek olmadan numaranın kaydından 1 saati bile bulmayan bir çalışma ile hangi baz istasyona kaç metre mesafede olduğu ,hatta hangi frekanstan kaç db sinyal aldığı bile görülebiliyor iken ,
yer tespiti yapıldı denilip , görgü tanıklarını ciddiye almayı bırakın, kulak bile asmadan bambaşka bir yerde aramak, olayın ardından 2 günden fazla geçmiş olmasına rağmen
yaşananlar gerçekten çok üzücü.
Elbette ki Kader'e inanmak lazım.Ancak Tedbir kuldan , Takdir Allah'tan.
Dışarıdan bakıldığında, evet çaba var , helikopterler , 1000 lerce asker vs. vs. Ama koordinasyon bozukluğu , panik ve böyle bir durumda en önemli informasyon aracı cep telefonu sinyali var iken bunu değerlendirememek teknik yada ne sebeple olursa olsun ciddi bir eksikliktir.Eğer imkan vardı da bir takım prosedür , umursamazlık vs sebepleriyle bu durum oluştu ise ozaman çok daha yazık.
Allah mekanlarını cennet eylesin.Geride kalan eş-çocuk ve diğer yakınlarına derman versin.

umutolgun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
koskoca kurtarma ekibi (mi acaba) = 17 adet vatandaşım

allah rahmet eylesin ailelerine ve sevenlerine sabır

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun kalanlara sabır diliyorum

hasali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adamların şahıydı, hayatına vasıflarına bakınca anlıyorum ki gönlü, maneviyatı güzel olanın herşeyi güzel oluyor tarihine ecdadına bağlı bir insanı seven adam gibi adamdı,
bence yapcağımızın en güzeli, giden canlara bir fatiha bir dua dır...

emrekadir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah gani gani rahmet eylesin , mekanı cennet olsun..

zamanlama ne kadar ilginç , kısa bir süre içinde sevgili hemşerim ve kazada hayatını kaybedenler unutulacak ve ülkemiz yine saçma sapan konularla meşgul olacak..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...