Muhsin YAZICIOĞLU

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adam Gibi Adamdı.Ölümün Nerde Ne Zaman Gelceği belli Olmaz Demişti.Sanki İçine Doğmustu.Allah Mekanını Cennet Eylesin.

rockSEWER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah Rahmet Eylesin :(

ergin967

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepimizi üzen talihsiz kazada hayatını kaybedenlere başta adam gibi adam Muhsin yazıcıoğlu olmak üzere allahtan rahmet geride kalan acılı ailelerine sabır diliyorum mekanları cennet olsun.

metehan_bera

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
.....Beni kahreden donuyoruz diyen bir adama 70 milyon çare olamadık. 24 saat önce sesini duyduğumuz, bizden yardım isteyen bir insana doğa karşısında mağlup olduk. Teknolojimiz yetmedi...

Ders almamız gereken ne kadar çok şey varmış....

Başımız Sağolsun...Kardeşime katılıyorum. Düşünün dünyanın her hangi bir yerindeki bir aracın plaka no sunu okuyan bir sistem, ya da iki kişinin konuşmasını dinleyebilen sistemler var iken; biz saatlerce açık olan telefonlardan yer tespiti dahi yapamıyoruz; yaptıkları tespitte 36 kilometrelik alanı kapsıyor...Bence bu kaza bir skandal....Kesinlikle sorgulanmalı ....Ama suçluları tespit etmek için değil; yarın bizimde başımıza geldiğinde bu eksiklikleri yaşamamak için...

serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah rahmet eylesinn....

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Enkaza ilk ulaşan 17 vatandaş çok ilginç şeyler söylediler.. "biz günlerdir orası yanlış dedik, helikopter oraya düşmüş olamaz dedik ama bizi kimse dinlemedi; muhsin hocamı çok sevdiğimiz için kendimiz yola koyulduk" dedi..

Devlet içindeki bazı çok bilmişler nedeniyle çok acılar yaşatıldı ve bunu hiçkimse izah edemez.. Yanlış yerde, yanlış kişilere enkaz ve yaralı arattılar..

Kaza olmuş, enkaz kayıp,yaralıların durumu tehlikeli ama bunu tespit edecek bir ekip yada teçhizat yok.. Adam çıkıyor "TSK'ya haber verdik, akuta haber verdik" diyor.. Sonra özel harekat polislerini, bordo bereli komandoları ve dünya kadar jandaramayı araziye baştan aşağı silahlı biçimde çıkartıyorlar..

Yav allahaşkına o kadar silahla o adamlar enkazı bulsa ne yapacak?? diyelim ki yaralı buldular, neyle müdahale edecekler?? Sedye yok, ilkyardım teçhizatı yok, ilkyardımcı zaten yok..

Bundan 7 sene evvel paraşütlü ilkyardım timleri e helikopterli kurtarma ekipleri kurulacağı söylendiğinde başvurmuştum; ama sonra nedense önce başvurularımızı sonrada projeyi iptal ettiler. Ben 7 sene bilfiil 112lerde çalıştım, binlerce kazaya-yaralanmaya-hastalığa müdahale ettim, benim gibi yüzlerce arkadaşım var. Değerlendirin bizleri diyoruz ama tısss.. Ancak laf-u güzaf..

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
allah rahmet eylesin ailesine ve sevenlere baş sağlığı dilerim.kaza anından beri takib ediyorum turkiyenin ayıplarına bir ayıp daha eklendi.matematiksel olarak ben düşünüyorum bi helkopter havalanıyor.diyelimki 10 dk sonra düştü kuzeye gitse surda olur guneye gitse burda doğuya gitse batıya gitse 10 dk içinde suralarda olur diye hesaplamaları lazımdı. tabirici caizse adamlar bağıra bağıra gitti . ama telefeon konuşmalarından anladığım kadarıyla sadece basın mensubu arkadaş yaşıyor diğerleri vefat etmişti erhan abi diye bağırdığı kişide can çekişiyordu diye dusunuyorum adam 15 dk telefonla konusuyor adamın yerini tespit edemiyorsun.amerika saddamı yeraltında tunelin içinde buldu cep telefonu sinyali falan olmadan biz maşallah 48 saatte bulamadık köylulerde olmasa dahada arrlardı wallahi.
şunu anladımki bu turkiye teknolojisi koskoca devlet erkanını bulamadıya bizim gibi vatandaşın başıan böyle bişey gelse düştüğümüz yerde fosil oluruzda bizi yine bulamazlar.cep telefonu konuşmalarını dinleyene kadar teknolojını böyle şeylere geliştiriniz

Son düzenleme:

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Malesef ülkede yoklar çok...!
Hele iş güzarlar daha çok. Ne kadar için sızlayarak üzülsen yetersiz kalır vede kalıyor. Saldım çayıra mevlam kayıra taktiği ile işler yürütülürse bunun gibi giden canlar vede telafisi olmayan hatalardan kurtulacağımızda yok.:(
ALLAH hepsine gani,gani rahmet etsin. Ailelerinede sabır versin.:(

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni Haber ;

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Destici, ''Şu saatte şunu biliyoruz ki bu (hayatını kaybeden) 5 kişi içinde Sayın Genel Başkanımız yok. Kendisine ulaşılamadı ve helikopter çevresindeki arama çalışmaları çevredeki mağaralara kaydırıldı'' dedi.

Destici, BBP Genel Merkezi önünde yaptığı açıklamada, Muhsin Yazıcıoğlu'nun sağlık durumuyla ilgili kesin bir bilginin olmadığını ve kurtarma ekiplerinin henüz Yazıcıoğlu'na ulaşamadığını belirtti.

Tüm Türk milletinden dua etmelerini isteyen Destici, henüz umutlarını kaybetmediklerini söyledi.

Destici, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı bir canlı yayında, ''henüz resmi bir açıklama yapılmadığını, resmi açıklamayı Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'in yapacağını ifade ettiğini'' belirtti.

Kazada 5 kişinin hayatını kaybettiğinin kesinleştiğini dile getiren Destici, bu kişilerin ölümünden büyük bir üzüntü duyduklarını söyledi.

Teşkilatlarından sükunetlerini muhafaza etmelerini isteyen Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Sonuç ne olursa olsun Allah'tan gelen her şeye razıyız. Bu bilinçle hareket edeceğiz, ama şu saatte şunu biliyoruz ki bu 5 kişi içinde Sayın Genel Başkanımız yok. Kendisini ulaşılamadı ve helikopter çevresindeki arama çalışmaları çevredeki mağaralara kaydırıldı. Bütün dualarımız bunlardan olumlu bir sonuç çıkması yönünde. Hem Türk, hem İslam dünyasında onun sağlığıyla ilgili haber bekleyen ve onun için dua eden kardeşlerimize Yüce Rabbimizin onu bağışlamasını istiyoruz.''

Partililere itidalli duruşlarından dolayı teşekkür eden Destici, il dışındaki partililerden Genel Merkez'den davet gelmedikçe Ankara'ya hareket etmemelerini istedi.

Bu arada BBP Genel Merkezi'nde kazada hayatını kaybedenler için Kur'an-ı Kerim okundu.

ismail_budak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Göz göre göre resmen ölüme terk ettiler adamları,köylüler biz gördük uçarken bu tarafta diyorlar köylüler gidip kurtarmak istiyor gidemezsiniz tehlikeli diye göndermiyorlar,kendileride gidip başka tarafta arıyorlar,kim yapıyo bunu

Emin olun o helikopterin içinde Muhsin Yazıcıoğlu değilde başka biri olsaydı bulunmuştu

Buda bi suikast bi yerde göz göre göre ölüme terk etmek...Nede olsa bizden değil ölsün hesabı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...