Motorun sağ tarafından gelen Çıt Çıt Çıt sesi... Help me...!

serkan-655

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aracımda daha önceden fark ettiğim vuvv vuvv vuvvv sesi vardı servise götürdüm bişey yok dediler normal dediler Son 1 haftadır buna ek olarak araç rönaltide çalışırken motorun sağ tarafından ara ara duyduğum çıt çıt çat ... sesi gelmeye başladı şüphelendim ve rahatsız edici bir sesti bunun üzerine tekrar servise götürdüm başta sesi benim bariz duymama rağmen ses yok dediler sonra iyice inceleyerek şarj dinamosundan geldiğini söylediler. Arkadaşlar buna benzer sorunlar forumda görmüştüm ama bulamadım yeni bir konu açtım. Böyle bir durumla karşılaşan arkadaşlarımız var mı varsa yardımcı olabilirlermi ne yapmam gerekiyor. Bide başka bir sitede okumuştum aynı sorunu olan bir kişi şarj motorunun kasnağını değiştirdiler sonra sorun felan kalmadı diyordu yardımcı olursanız çok sevinirim ne yapmam gerekiyor, aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar varsa nasıl bir işlem yaptırdılar... saygılar

hosta1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Motorun sağ tarafından gelen Çıt Çıt Çıt sesi... Help me...!

serkan-655 link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar aracımda daha önceden fark ettiğim vuvv vuvv vuvvv sesi vardı servise götürdüm bişey yok dediler normal dediler Son 1 haftadır buna ek olarak araç rönaltide çalışırken motorun sağ tarafından ara ara duyduğum çıt çıt çat ... sesi gelmeye başladı şüphelendim ve rahatsız edici bir sesti bunun üzerine tekrar servise götürdüm başta sesi benim bariz duymama rağmen ses yok dediler sonra iyice inceleyerek şarj dinamosundan geldiğini söylediler. Arkadaşlar buna benzer sorunlar forumda görmüştüm ama bulamadım yeni bir konu açtım. Böyle bir durumla karşılaşan arkadaşlarımız var mı varsa yardımcı olabilirlermi ne yapmam gerekiyor. Bide başka bir sitede okumuştum aynı sorunu olan bir kişi şarj motorunun kasnağını değiştirdiler sonra sorun felan kalmadı diyordu yardımcı olursanız çok sevinirim ne yapmam gerekiyor, aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar varsa nasıl bir işlem yaptırdılar... saygılar
Büyük ihtimal egr valfiyle alakalı bir durum. Bende de aynı ses geliyordu ara sıra egr valf ayarı yapıldı serviste o günden sonra çıt yok. Maşallah  greatt

serkan-655

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hosta link' Alıntı:
Büyük ihtimal egr valfiyle alakalı bir durum. Bende de aynı ses geliyordu ara sıra egr valf ayarı yapıldı serviste o günden sonra çıt yok. Maşallah  greatt

egr valfi ne oluyor yada nerede oluyor. Açıklayabilirmisiniz?

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

hosta link' Alıntı:
+1453

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

serkan-655 link' Alıntı:

kaputu açınca kaportaya ve size en yakın olan aksam fan pervanesinin üzerinde hiza olarak

hosta1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

serkan-655 link' Alıntı:
aracınızın garantisi devam ediyorsa servise götürün onlar ücretsiz bir şekilde gerekli müdahaleyi yapacaktır.

serkan-655

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozgun88 link' Alıntı:
kaputu açınca kaportaya ve size en yakın olan aksam fan pervanesinin üzerinde hiza olarak

Yok hocam oradan gelmiyor eminim... kasnakların oradaki kayışın oradan geliyor, sanırım alttaki de şarj dinamosu (şarj dinamosu motor gibi duran şey değil mi içinde bakır teller felan görünüyor, kasnagıda dediğim gibi kayışa bağlı, ses buralardan geliyor...) Yani fan pervanesinin oradan gelmiyor...

serkan-655

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hosta link' Alıntı:
aracınızın garantisi devam ediyorsa servise götürün onlar ücretsiz bir şekilde gerekli müdahaleyi yapacaktır.

Garanti bitti. özel opel servisine götürüyorum...

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun..
netice hakkında bizi de bilgilendrirseniz sevinirim.

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende cok takintiliyim boyle durumlari okudukca kaputu hic kaldirmak istemiyorum :) ariza verene kadar devam diyr dusunuyorum. Herseyde sanayiye girdigimizde kolumuzu alamiyoruz bildiginiz general_hehe