Motorun içinden gelen tıkırtı sesi

mstmlk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler.
gecen sene aldıgım dizel aracım 13 000 km de motorun ön araca göre sag tarafından tıkır tıkır  ses geliyor .servise götürdüm  1 haftadır serviste, ara ara gidip bilgi alıyorum  . son durum  sesi videoya almışlar izmir fabrikaya göndermişler kesinlikle v kayısı ve şarj dinamosunda degillmiş. motorun içinden geliyormuş ses v kayışını söktükten sonrada aynı sese devam edermiş. servis merkezden onay alınca motoru sökecekmiş bakacakmış. motor ısınınca yapıyor sogukken sıkıntı yok  . başına böyle bir iş gelen varmı . veye bir çözüm tawsiyesi .... size zahmet bilgi paylaşalım. ayrıca aracın yagı deegişince ses azalıyor
..

mstmlk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Motorun içinden gelen tıkırtı sesi

sesin ayrıntısını vereyim biraz :bir kaç tane misketi elinize alırsınızda elinizin içinde birbirine vurdura vurdura çevirirsiinz ya aha o ses çıkıyor motordan . tıkır tıkır tıkır        tıkır    tıkır falan işte    araçtan sogudum yaa bide motoru açarlarsa  işin içe bo...  çıkacak

mstmlk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hiç destek veren yok ama deneyimi yazayım bari.
Servisten aradılar motoru yapamadılar. Dediler ki motor değişecek. Ben ne yapayım şimdi ayar oldum iyice.  Bende dedim ki aracı değiştirin.  Bakalım ne olacak böyle bir iş geldiği kimsenin basına ki ben bu opelden soğudum haa.
İhtar çekip mahkemeye versem kazanm. İhtimalim nedir sizce serviste nemden yana ayıplı mal sattılar diyerekten kazanabilirmiyim acaba.  Bilgisi Fikri olan varsa bi zahmet bekliyorum

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Öncelikle geçmiş olsun, koca motor niye değişiyor detaylı bir bilgi vermediler mi?

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun keşke aracınızı değiştirebilseniz ama mümkün olacağını sanmıyorum.

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mahkemeye verseniz işiniz daha da Orlaşır. Burası Türkiye tüketicinin haklı olamadığı yer. O yüzden motor değişimi olacaktır. Lakin aracın değeri baya gider. Elinizden çıkarırken nasıl bir durumla karşılaşacağınız da muallak! Geçmiş olsun tekrardan

hosta1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı ses bende de geliyor yuksek hızlarda kıtır kıtır cıtıır cıtır sesler gelıyor. Motorun sol tarafından geliyor benim ses. Benden neyden geldiğini biimiyorum. Aracım 14150 kmde daha servise götürmedim. Ama 5000 den beri bu ses geliyor arasıra. Serviste soracam ama acıkcası tırstım şimdi aynı problem mi acaba ?

hosta1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arada heralde aynı taraftan geliyor. Sürücü tarafının olduğu taraftan geliyor benim aracımda...

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mahkemede kazanırsınız ama kaç yıl sürer mahkeme o var temyiz cart curt arabada incelenmek için alınır uzun süre beklicekseniz verin yada gidip yenisiyle takas ettirin kaç kmdeyse o değerini versinler.

mstmlk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hosta kardeşim yolcu tarafına düşüyor ses. Servis sorunu buldu ama çözümü yok. Motor isiginda normal sıcaklığına gelince motorun içindeki miller isiniyor ve sürtünme yaşaniyormuş. Sebep bu motor çocukken sıkıntı yok.  Avukata danıştım noterden ihtarı çek mahkeme yoluyla alırız dedi ama iki sene sürer dedi valla