Motor yıkama

kacamak331

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,  motor yıkama olarak arama yaptım ama forumda bulamadım,  aracımın Motoru çok kirli,  sorum şu;
Motor yıkama gerekiyor mu
Gerekiyor ise nasıl yapılması gerekiyor
Bizim araçlarda nereleri nasıl kapatmalıyız,  (fotoğraflı yada video klip örneği var mı)
Hangi malzeme kullanılmalı

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Motor yıkama

Yıkama derken tazzikli su falan sakın tutmayın 1 kova ve sünger ile yer yer kendiniz bol köpükleyerek temizleyin sigorta kutusuna ve akünün olduğu kısma su değdirmemeye çalışın

Facebook sayfamızda ki son paylaşımlardan olan motor temizliği bu yöntemle temizlenmiştir. Motor temizlemek adına kimyasallar var ama bence onlara gerek yok tercih tamamen size ait

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Genelde Sonax vb. markaların motor temizleyicisi sıkılıyor, sonrasında fırçalanıyor ve bez yardımı ile siliniyor. WD40 kullanan arkadaşlarımız da var tercih sizin.

Lapsetur1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net

Ben arada sırada WD40 sıkıyorum sonra basınçlı hava ile kuruluyorum ayna gibi oluyor.

Genelde arabayı her yıkadığımda motoru nemli bezle köşe bucak silerim kaputun altı dahil. Böyle çok parlak olmasada temizlenmiş oluyor sonuçta

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Asla motoru yıkatmayın sıkıntı çıkabiliyor; onun yerine kaliteli sonax, meguarsın motor spreyleri var sıkıp fırçalayıp silin pırıl pırıl olur