Motor yağı önerileriniz !

tozluyurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın bu gun yagı degıstı 0 40 tam sentetik mobil yag koydular fark anlasılıyor kesınlıkle tavsıye ederım

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın bu gun yagı degıstı 0 40 tam sentetik mobil yag koydular fark anlasılıyor kesınlıkle tavsıye ederım
,yanlış anlamayın fark nasıl anlaşılıyor? kullanacak arkadaşlara ışık olur hem
hafif bi canlanma,ilk çalıştırmada rahatlık,hızlanmada artış,sessiz ve titreşimsiz çalışma...? çekişte artış oldu mu?

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam
yağ değiştirince gerçekten canlanma oluyor.psikolojik de değil cidden 1 2 gün boyunca sürüyor bu ferahlık.

savaş abi bizim gm yağlar petrol ofisi maximaların eski formulu o yuzden içimize sinmiyor

yağ olarak türkiyede mobil 1 veya helixin tam sentetiklerini öneriyorum

Türkiyede 3 5 kuruş için yağdan kaçılıyor sonra 200.000 km ye yakın motor bitiyor.
100 000 tüpte kullanılmış sfi gt var
ayrıyeten 2.0 düz vectra arabam var ikisi de 350.000+++ kilometrelerde
ben küçükken hatırlarım araba iki senede bir yağa giderdi yagı bakımı ihmal edilidi arabalar 4 senedir bende ne yaptıysam kıramadım yag da yakmıyolar.

bu saglamlığı ecotec öncesi kalieteli opellere ve eski caanım sarı kapalı mobil 1 lere borçluyuz galiba.
her ne kadar amerikadan nefret etsekte adamlar yagda bir numara

liqui moly de çok kaliteli mobil 1 ayarında yaglar üretiyor türkiyede yok galiba almanya fiyatlar çok uygun bulana tavsiye ederim

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mobil'den şaşmayın. Castrol bilinenin aksine gerçekten kötü bir yağ.

tozluyurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
,yanlış anlamayın fark nasıl anlaşılıyor? kullanacak arkadaşlara ışık olur hem
hafif bi canlanma,ilk çalıştırmada rahatlık,hızlanmada artış,sessiz ve titreşimsiz çalışma...? çekişte artış oldu mu?
servisden cıktıktan sonra 50 km gıttım devamlı gıttgım yolu yol bılgısayrını sıfırlamıstım daha az yaktıgını gordum bırde motor bıraz daha sessız oldu oyle cok barız degıl ama aracın cekıs gucunde degısıklık oldu tabıkı butun fıltrelerı de degıstı ama daha once baska araclarda bakıma soktugumda helıx ve castrolde boyle belırgın degısıklıkler gormedım kafasında soru olan kısılere tavsıye edebılırım supersyn mobıl 1 0 40 tam sentetık yagı servisdeki teknısyenlere danıstım 2 farklı servise sordum bor katkıları servise gelen ve kullanılan araclarda fayda aksıne zarar gorduklerını soyledıler onu koyucaktım vazgectım

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Araçlarımdan biri 160.000 diğeri 250.000 km yi geçti, 1-2 yağ değişimi haricinde GM yağı kullanıyorum, motorların durumu da bildiğim kadarıyla çok iyi. Benim asıl merak ettiğim, koskocaman Opel firması neden imal ettiği/sattığı araçlarda inatla GM yağ kullanıyor (hani GM yağ kötü diyorsunuz ya o nedenle yazdım).

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçlarımdan biri 160.000 diğeri 250.000 km yi geçti, 1-2 yağ değişimi haricinde GM yağı kullanıyorum, motorların durumu da bildiğim kadarıyla çok iyi. Benim asıl merak ettiğim, koskocaman Opel firması neden imal ettiği/sattığı araçlarda inatla GM yağ kullanıyor (hani GM yağ kötü diyorsunuz ya o nedenle yazdım).
bunu bilmeycek ne var Savaş abi,maliyettt..Binlerce araba üretiyor Opel,karter koruma sacını koymayarak nasıl maliyeti kısıyorsa aynı şekilde motor yağının da orta hallisini koyarak maliyetten kısıyor..yanlış mıyım_?

skaratas2

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
liqui moly kullanıyorum, değer diye düşünüyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bunu bilmeycek ne var Savaş abi,maliyettt..Binlerce araba üretiyor Opel,karter koruma sacını koymayarak nasıl maliyeti kısıyorsa aynı şekilde motor yağının da orta hallisini koyarak maliyetten kısıyor..yanlış mıyım_?
* Bu konuyla ilgili çok açıklama yapılmıştı. (Kaza anında araç içindekilerin can güvenliği için karter koruyucuları konmuyor, Opel motorları büyük kazalarda aşağıya doğru düşer ve araçtan ayrılır, bu durumda motor araç kabini içine girmez.)

* Yağ konusunda benim önerim: Değişik markaların yağlarını üzerinde hiç bir yazı ve bilgi bulunmayan, aynı türdeki ambalaj kutularına koyalım ve sürücülere test etmeleri için verelim, ondan sonrada yorumlarını tekrar alalım. Eminim ki yorumlar çok daha değişik olacaktır ;).