Motor yağı önerileriniz !

tozluyurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gedızlerde servıse sokucam mobıl tam sentetık kullanılıyorlarmıs en ıyısı o galıba

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Filtreler ve yağ motorun ömrü açısından çok önemlidir tavsiyem 4 mevsim mobil 0-40. Yanlız biraz pahalı bir yağdır.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kockoca Opel firması GM kullanıyor ama biz nedense GM'i beğenmiyoruz :(. İki aracımda da 5 senedir GM kullanıyorum hiç bir sıkıntım yok (araçları bilemem :)).

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Kockoca Opel firması GM kullanıyor ama biz nedense GM'i beğenmiyoruz :(. İki aracımda da 5 senedir GM kullanıyorum hiç bir sıkıntım yok (araçları bilemem :)).

abi gmnin yağıda kötü değil ki türk malı petrol ofisi izmir tesislerinde üretiliyor:)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
abi gmnin yağıda kötü değil ki türk malı petrol ofisi izmir tesislerinde üretiliyor:)
Özel servis nedeniyle 1-2 kere Mobil de kullanmak zorunda kalmıştım, onun haricinde devamlı GM kullanıyorum, gerçekten hiç bir sıkıntım yok. Şimdi diyecekler ki GM'de motor yağı eksiliyor, peki diğerlerinde taşıyor mu? :)

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mobil 1 5/30 tam sentetik yağ çıkırmıyor bildiğim kadarıyla 0-40 var.. mobil olarak isterseniz var ama oda tam sentetik değil
MERKEZ can ercan yazmış

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlahi savaş abi alemsin valla:kop::kop::kop:
Motoryağının ,nce olması iyidir 10-40 veya 5-30 herneyse ama bence yag katkısıda kullanmak lazım bu katkı maddesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Marka vermek istemedim.;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yeni nesil yağların hepsinin içerisinde zaten katkı maddeleri yer alıyor, o nedenle artık yağ katkı maddesi kullanımı bitti. Ben en son 15-20 sene kadar önce yağ katkı maddesi kullanmıştım.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Özel servis nedeniyle 1-2 kere Mobil de kullanmak zorunda kalmıştım, onun haricinde devamlı GM kullanıyorum, gerçekten hiç bir sıkıntım yok. Şimdi diyecekler ki GM'de motor yağı eksiliyor, peki diğerlerinde taşıyor mu? :)

bütün arabalar eksiltiyor valla o konuda haklısın teyzemde honda var kitapcığına indirdim dün gece 1000 kmde kullanıma bağlı olarak 1 litreye kadar eksiltmesi normal yazıyor yine opeller bin kmde 600cc. eksiltiyor kitapcığa göre:D

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
İlahi savaş abi alemsin valla:kop::kop::kop:
Motoryağının ,nce olması iyidir 10-40 veya 5-30 herneyse ama bence yag katkısıda kullanmak lazım bu katkı maddesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Marka vermek istemedim.;)

bende kesinlikle önermem motorun ilk çalışma anındaki yağlamayı sağlayan kanallar tıkanıyor ve motor ilk çalıştığında yağsız çalışıyor ayrıca tüv belgeleri var ama bunlar zararsız yada faydalı olduğunu kanıtlayan belgeler değil forumu aratırsanız Selim abi o belgelerin çevirisini yapmıştı baya tartışmalar olmuştu bu konuda benim tek kullandığım katkı her ikibin kmde bir diesel sistem temizleme katkısıdır oda yakıt deposuna konuyor zaten :D