Motor yağ kapağından duman çıkması

Cemo1994

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cümleten selamın aleyküm 2009 model Corsa d 175 binde araç ısınınca yağ kapağını açtığımda üfleme ve su buharı tarzında duman çıkıyor. Yağ çubuğunu çektiğinde de aynı duman var internetten baktım kimisi motor bitik diyor kimisi dizellerde o buhar normal diyor. Araçta bariz bi yağ eksiltme yok egsozdan duman atma yok ama internetten baktıklarıma göre kafam karıştı siz ne düşünüyorsunuz?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
A.s...Az miktarda Duman çıkması normal(Fan veya motor suyu nekadar olsada sıcaklık çok yüksek oluyor o bölümde) ama üfleme derken kapağı açtığınızda dışarıya yağ püskürttümü? Aşağıda videodaki Gidik ve normal motor açıklanmış.. 1.24-1.35 dakika arasındakine benziyorsa malesef gitmiş....

Örnek video :
Görüntüleme: https://www.youtube.com/watch?v=90LijToMDyo

• Beğen
Tepkiler: Murat ve Meteefe

Cemo1994

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
A.s...Az miktarda Duman çıkması normal(Fan veya motor suyu nekadar olsada sıcaklık çok yüksek oluyor o bölümde) ama üfleme derken kapağı açtığınızda dışarıya yağ püskürttümü? Aşağıda videodaki Gidik ve normal motor açıklanmış.. 1.24-1.35 dakika arasındakine benziyorsa malesef gitmiş....

Örnek video :
Görüntüleme: https://www.youtube.com/watch?v=90LijToMDyo
Sayın adminim çok şükür motorumda dediğiniz gibi bir yağ atma yok sadece hava geliyor ve su buharı tarzı bir buhar çıkıyor geniz yakan siyah bi duman değil normal su buharı gibi.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Onun miktarı önemli...Hafif bir dumansa dediğim gibi normal ama miktarı çok ise serviste kontrol edilmeli...

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Söyle açıklıyım,Sıcak bir çay veya çorba içtiğini farz et..Onun dumanı gibi ise normal... :)

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben en iyisi akşam eve gittiğimde bi video çekmeye çalışayım. O da çıkarsa tabi aracı biraz ısıtmam gerekecek az biraz gezeyim olmazsa :)
Eniyisi bu şekilde olur iyifikir

• Beğen
Tepkiler: Cemo1994

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Peceteyi motor yag cubugunun oldugu yere kapat pecete yaglaniyo motor bitmis

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Keremj

Keremj

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben de zafer hocamın yazdığını yazacaktım tam :D en eski taktiktir. Bı peceteyi veya beyaz kağıdı yağ çubuğunun çıktığı yere yapışık vaziyette tutun biraz bekleyin(20 saniye fazla bile ). Yuvarlak şeklinde bı siyahlık olur (yağ çubuğunun yuvasının şeklinde) o normaldir fakat o yuvarlağın içinde ıslaklık varsa sorun var demektir. Hataliysam düzeltsin ben de öğrenmiş olayım fakat ben bu şekilde yapıyordum. Saygılar...

Keremj

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ama tabi en net sonucu conta testi ile ogrenirsiniz. Genellikle aksesuarcilarda satılıyor 20 lira fiyatı var. Nasıl kullanılacağı üstünde yazar ve kesin sonuç verir, durumu net öğrenmiş olursunuz.