Beyaz Duman

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

2001 model vectra b 1,6 Z16XE motor aracım ara ara olmak üzere özellikle duruşlardan sonra kalkışlarda egzosdan beyaz duman atıyor, aracımda su eksiltme yok, ancak 1000 km de bir yağına baktığımda yağ çubuğunun bir alt çizgisinde olan yağ en alt çizginin bir üstüne gelmiş durumda oluyor, bunun sebebi sizce ne olabilir, ne önerirsiniz. Ayrıca aracım 255 000 km de, yaklaşık 3 yıl kadar lpg ile kullanıldı fakat daha sonra lpg sistemini aracımdan kaldırdım, sadece benzin var. Motor kapağını açtığımda herhangi bir köpürme yok, buhar üfleme yok, yedek su haznesinde herhangi bir yağlanma yok, antifiriz ilk günkü gibi berraklığını koruyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar merhaba,

2001 model vectra b 1,6 Z16XE motor aracım ara ara olmak üzere özellikle duruşlardan sonra kalkışlarda egzosdan beyaz duman atıyor, aracımda su eksiltme yok, ancak 1000 km de bir yağına baktığımda yağ çubuğunun bir alt çizgisinde olan yağ en alt çizginin bir üstüne gelmiş durumda oluyor, bunun sebebi sizce ne olabilir, ne önerirsiniz. Ayrıca aracım 255 000 km de, yaklaşık 3 yıl kadar lpg ile kullanıldı fakat daha sonra lpg sistemini aracımdan kaldırdım, sadece benzin var. Motor kapağını açtığımda herhangi bir köpürme yok, buhar üfleme yok, yedek su haznesinde herhangi bir yağlanma yok, antifiriz ilk günkü gibi berraklığını koruyor.

Biraz aracı rolanti de çalıştır ara gaz ver duman atıyor mu? Kontrol ediniz.

serkan_6161

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiçbir sorun yok motorda 255 kmde opel motoru orjinalse süpap lastiklerinden dolayı yağ eksiltir su buharına gelince bu mewsimde eksozun içindekisu buharlaşıyor onu sen duman olarak algılıyorsun su eksiltmesi yoksa korkmana gerek yok

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Motoru rölantide çalıştırdım, sonra gaz verdiğimde mangal yapar gibi duman atıyor malesef.

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Motor kompresyon testi yaptırdım, 2 silindir düşük çıktı, motor açılıyor, artık ne çıkar allah bilir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Motor kompresyon testi yaptırdım, 2 silindir düşük çıktı, motor açılıyor, artık ne çıkar allah bilir.

Sadece kapak yapılır büyük olasılık ile subaplar kaçırıyor. Başkada bir şey çıkmaz.