motor soğukken lpg sorunu

mcyt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar benim lpg ile ilgili ufak bi sorunum var,sorun şöyle,bu soğuk havalarda sabah araç çalışınca tekliyor.sonrada stop ediyor.
stop etmemesi için gaz verip 3000 4000 devire getiriyorum,sonra gazdan cekince çalışma düzene giriyor,rölenti yüksek (1100rpm) çalışıyo bi süre. ama sabah -7 -8 derece oldugu için arabaya zarar verir diye düşünüyorum ilk çalıştırdığımda 4000 devir. o yuzden gaz düğmesine basıp sadece benzinle çalışsın moduna getiriyorum. aracım 2000 corsa b.. gaz sistemim atiker..
gaz sistemlerinde bildiğiniz gibi 3 mod var
1.si benzinle çalışıp motor sıcaklıgı ayarlanan dereceye geldiğinde otomatik gaza geçsin modu
2.si sadece benzin modu
3.sü de sadece gaz modu
benim sorunum 1. modda.. çalıştırdıktan 2 saniye sonra teklemeye başlıyor araba 3 4 sn sonrada stop ediyor,bende 4000 devir yapmamak için 2.moda geçiriyorum çalıştırınca hemen.
şimdi bunun sebebi ne olabilir. 1.modda benzinle çalışıyor ilk çalışmada,ama 2. mod da sorunsuz çalışıyor.yani ikiside benzinle ama 2. modda sorunsuz. ben şöyle düşünüyorum 1 modda ilk çalışmada benzinle çalışıyor ama bir miktar da gaz geldiğini düşünüyorum ki hem gaz hem benzin geldiğinde sorun ortaya çıkıyor..
sizce sorun nedir?
doğru mu düşünüyorum?
ne yapmalıyım?çözümü var mı?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Gaz kesiciden şüpheleniyorsanız, anahtar hangi konumda olursa olsun gene kaçırırdı. Sorun, Lpg beyninde gözüküyor, baktırmanızda fayda var.

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
regülatörde sorun olabilir. beyinde de olabilir. hiç olmadı noozle lar değişir. ama bunlar için forum yetersiz lpg servisi yeterlidir.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG'ye geçiş sıcaklığı çok düşük ;)

hava soğuk olduğu için ve motor tam olarak ısınmadan LPG'ye geçtiği için ateşleme yapılamıyor....

LPG'ye geçiş sıcaklığınızı 35 derecelere yükselttirirseniz sorununuz muhtemelen hallolacak.

mcyt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG'ye geçiş sıcaklığı çok düşük ;)

hava soğuk olduğu için ve motor tam olarak ısınmadan LPG'ye geçtiği için ateşleme yapılamıyor....

LPG'ye geçiş sıcaklığınızı 35 derecelere yükselttirirseniz sorununuz muhtemelen hallolacak.

ilk çalışma zaten benzinle.lpg geçiş ayarı 30 derecede.yaklaşık 1km sonra gaza geçiyor.yani hemen gaza geçmiyor.bende ilk başta sizin gibi düşünmüştüm ama öyle değil.
servise anlattım bu durumu,usta sıcaklığı arttırdı.ama sorun onda değil zaten 1 2 km sonra gaza geçiyor.ustalarda pek ilgilenmedi,çalışıyo mu çalışıyo düşüncesiyle hareket ediyolar

YSFSRPL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2011 astar h. aynı sıkıntı bende de var. brc lpg takıldı ertesi gün sıkıntı başladı.marşa basınca devir5-6 binde kalıyor gaz pedalına basmazsam stop ediyor. s.gaz düğmesinden kapatıp çalıştırdım sıkıntı olmadı.ıkıntıyı öğrenince paylaşırsanız sevinirim

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
regülatörde sorun olabilir. beyinde de olabilir. hiç olmadı noozle lar değişir. ama bunlar için forum yetersiz lpg servisi yeterlidir.

geçiş sıcaklığı ile ilgili olmadığına göre yukarıda yazılanlar mantıklı.

çözüm de sıkıntılı görünüyor; "hangi parçanın arızalı olduğunu bulmaya niyetli bir usta" bulmak ve sonra da arızalı parçayı bulmak-değiştirmek-ayar vs. servis servis gezmek gerekebilir :(

kolay gelsin..

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg ye geçiş sıcaklığını 45 derece yapın. 30 derece kış şartlarında çok az.

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar benim lpg ile ilgili ufak bi sorunum var,sorun şöyle,bu soğuk havalarda sabah araç çalışınca tekliyor.sonrada stop ediyor.
stop etmemesi için gaz verip 3000 4000 devire getiriyorum,sonra gazdan cekince çalışma düzene giriyor,rölenti yüksek (1100rpm) çalışıyo bi süre. ama sabah -7 -8 derece oldugu için arabaya zarar verir diye düşünüyorum ilk çalıştırdığımda 4000 devir. o yuzden gaz düğmesine basıp sadece benzinle çalışsın moduna getiriyorum. aracım 2000 corsa b.. gaz sistemim atiker..
gaz sistemlerinde bildiğiniz gibi 3 mod var
1.si benzinle çalışıp motor sıcaklıgı ayarlanan dereceye geldiğinde otomatik gaza geçsin modu
2.si sadece benzin modu
3.sü de sadece gaz modu
benim sorunum 1. modda.. çalıştırdıktan 2 saniye sonra teklemeye başlıyor araba 3 4 sn sonrada stop ediyor,bende 4000 devir yapmamak için 2.moda geçiriyorum çalıştırınca hemen.
şimdi bunun sebebi ne olabilir. 1.modda benzinle çalışıyor ilk çalışmada,ama 2. mod da sorunsuz çalışıyor.yani ikiside benzinle ama 2. modda sorunsuz. ben şöyle düşünüyorum 1 modda ilk çalışmada benzinle çalışıyor ama bir miktar da gaz geldiğini düşünüyorum ki hem gaz hem benzin geldiğinde sorun ortaya çıkıyor..
sizce sorun nedir?
doğru mu düşünüyorum?
ne yapmalıyım?çözümü var mı?

murat bey aracınızın lpg geçiş sıcaklığı 30 derece ideal. sizin enjektörleriniz arızalı. enjektörlerin içerisinde bulunan meme uclarını kapatan piston lastikleri sıkıntılı. atikerin 3 ohm olan enjektörlerinde kışın bu sorun oluyor. birde aldığınız lpg yi değiştirmenizi tavsiye edebilirim. nedeni aldığınız lpg katkılı ise enjektör tamir takımını kirletip uçlarda pırtılaşma oluyor. taki araç ısınıp o pırtıyı bozana kadar. servise gidip enjektörü değiştirmelerini ve o şekilde deniyeceğinizi söyleyin sorun kesin ortadan kalkacaktır.