motor sıcakken marş basmıyor?

freshfishers

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 97 astra hb 1.6 benzinli bir aracım var.aracım bayramda rezil etti beni...malum bayram;eş-dost ziyaretleri havada sıcak 45 dk. yolculuk sonrası tatlı almak için pastane önünde aracı parkettim dönüp marşa bastığımda o da ne "tık" sonra tekrar marşa bastım bir "tık" daha anlayacağınız araç çalışmadı...park halinde yaklaşık yarım saat bekledim motor kaputunu açtım biraz motor soğudu marşa bastım direk çalıştı...Neyse 20 dakikalık bir yolculuk sonrası aracı tekrar stop ettim sonra tekrar marşa bastım tık :(( Yarım saatlik bir bekleme sonrası motor kaputunu yine açtım tekrar marşa bastım araç yine çalıştı...Ertesi gün dönüş yolu;sabah ilk marşta araç çalıştı 45 dk.yolculuk ekmek almak için fırında dur...Tekrar marşa bas tık... eve dolmuşla dönüş bu arada yanımda eşim ve kızımda var...eşimden bir yandan bu arabayı sat serzenişleri eve gel 1 saat sonra aracın yanına git marşa bas tık... motor kaputunu aç 2 dakika bekle marşa bas çalışsın... Sonuç motor sıcakken marş almıyor, soğuduğunda ilk basışta alıyor.Şimdi soruyorum?Aracı eşimin dediği gibi satmalı mıyım?Motor kaputu açık mı seyehat etmeliyim?Aracımı çok seviyorum ama bu olmadık zamanlarda ufak tefek sorunlar beni deli ediyor.Aküm yeni, Bujiler yeni, yakıt hep aynı yerden alınıyor aklıma marş motoru,kömürler geliyor fakat motor sıcaklığıyla bağlantı kuramıyorum?