Motor Sesi (Videolu)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
çok sağolasın emre ustam. evet ses azaldı. bakıma 5bin km kaldı. o zaman ben bakımla birlikte trigeri de değiştireyim. 5 bin kmde herhangi bir sıkıntı olmaz galiba?

Şahsi olarak görüşüm hiçbirşey olmaz, lakin 0, ses olmayan araç dahi olsa bayii bile olamaz diyemez. 150.000 km servis değiştiriilmesini önerir. Şimdiye kadar zincir kıran duymasdım

Mehmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ses azaldıysa harika. Bakıma az kaldı ise yeni yağ ile daha da azalır. Zincir gergi sesi. İyi bir ustaya gösterip emin olduktan sonra original seti 150tl civarına sponsorumuzdan temin edebilir, 120-180tl işçilikle taktırabilirsiniz.

sibop üst kapağın parçasıdır, segman ise altın pistonun parçasıdır, biri elma diğeri armut nasıl birleştirdiniz merak içindeyim, ayrıca segman SES YAPMAZ. Sesin sibop sesi ile de alakası yok. Bilgisizce sallama yorum yapmayın. Bilmiyorsanız konuyu takip edin, arkadaşı yanlış yönlendirme, masrafa sokma, canını sıkmaya hakkınız yok.

SAYIN ustam,hocam HARELDE tam ekran olarak izlemeyip sadece sese yönelmişsiniz lütfen tam ekran olarak ve bakarek izleyin motorla çok oynanışmış gibi yani baya bi usta eline degmiş gibi ben orda laşka olup paslanan cuvata gördüm yoksa yanlışmı gördüm 2004 model araç gayet temiz bir motora sahip olmalı bence motoru berbat bana göre BİRİ ELMA BİRİ ARMUT SONUÇTA İKİSİDE MEYVE SONUÇTA DEDİGİM İKİSİDE MOTOR PARÇASI YANİ İKİSİNEDE BENZİYOR DEDİM : ))

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SAYIN ustam,hocam HARELDE tam ekran olarak izlemeyip sadece sese yönelmişsiniz lütfen tam ekran olarak ve bakarek izleyin motorla çok oynanışmış gibi yani baya bi usta eline degmiş gibi ben orda laşka olup paslanan cuvata gördüm yoksa yanlışmı gördüm 2004 model araç gayet temiz bir motora sahip olmalı bence motoru berbat bana göre BİRİ ELMA BİRİ ARMUT SONUÇTA İKİSİDE MEYVE SONUÇTA DEDİGİM İKİSİDE MOTOR PARÇASI YANİ İKİSİNEDE BENZİYOR DEDİM : ))

hocam mesleğiniz nedir? motorla ilgili ne kadar bilgi birikiminiz mevcut? Zira aracı alırken bir opel servisi olmak üzere motor konusunda çok tecrübeli 30 yıllık mercedes yetkili servisi başustasına baktırdım test ettirdim, kompresyona soktum her şey çok çok iyi çıktı. bunun haricinde ist. da tatile gittiğimde samsunda bakımlara gittiğimde yetkili ve özel servislerden görüş aldım ve motoru hepsi çok temiz buldu. saat gibi dediler. tabi ki görüş almak için konu açtım görüşünüzü söylemeniz ilgi alakanızı gösterir teşekkür ederim. ancak emin olmadan bu kadar olumsuz cümle ile can sıkmak ne kadar doğrudur sizce?

Mehmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam mesleğiniz nedir? motorla ilgili ne kadar bilgi birikiminiz mevcut? Zira aracı alırken bir opel servisi olmak üzere motor konusunda çok tecrübeli 30 yıllık mercedes yetkili servisi başustasına baktırdım test ettirdim, kompresyona soktum her şey çok çok iyi çıktı. bunun haricinde ist. da tatile gittiğimde samsunda bakımlara gittiğimde yetkili ve özel servislerden görüş aldım ve motoru hepsi çok temiz buldu. saat gibi dediler. tabi ki görüş almak için konu açtım görüşünüzü söylemeniz ilgi alakanızı gösterir teşekkür ederim. ancak emin olmadan bu kadar olumsuz cümle ile can sıkmak ne kadar doğrudur sizce?

sy hocam ben sizin arabınız kötü yada iyi olmadıgını söylemedimki videoya baktım ses gerçekten kötü ayrıca bazı motordan gelen sesler kirliliktende olabiliyor ama götürdügünüz usta veya servis bunu size söylemez söker takar sagı solu temizler para koparmaya çalışır motorunuzu mazotla güzelce silin daha sonra yıkayın motor ne kadar temiz olursa o kadar verimli olup ömrü uzun olur