Motor Sesi (Videolu)

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar kimi usta seste herhangi bir problem yok normal motor sesi diyor kimisi zincir ufaktan ses yapmaya başlamış diyor, kimisi volanında da ses var diyor. anlamadım bu işten bir şey.
geçen sene volanda(debriyaja basınca kesilen)çok rahat duyabildiğim ses mevcuttu ama ileri derece değil. sonra o ses birden kesildi maşallah hiç gelmiyor artık. ustama sordum benden önceki sahibi sağolsun marş motorunu güçlüsüyle değiştirmiş.

bir de siz dinleyip yorum yaparsanız sevinirim.

http://www.youtube.com/watch?v=DbTPtC28sSQ

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Zincir sesi mevcut, ses daha da artmazsa, 120.000km i bekleyin değiştirin. Zaten 105.000 bakımına az kalmış, yeni yağ ile ses kesilir, diğer bakımda değişir.

eke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaliteli sentetik yağ bi nebze sesi hafifletecektir zincir sesi mevcutmu dersen triger değişmeden önce benim benzinli dahi aynı sesi yapıyodu petrol istasyonunda dizel mi diye soruyorlardı o kadar bariz sesi vardı senin aracın dizel olduğu için ses aşırı değil bence

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşk ederim arkadaşlar değerli yorumlarınız için. en son bakımda mobil 1 new life kullandım 0-40 ve gerçekten motor sesini bariz bir şekilde kesmişti. ancak bu aralar biraz arttı. az önceyağ lambam yandı ilk defa sağdaki seviye lambası. daha önce 15bin yağ değiştirmemde hiç lambam yanmamıştı ve hiç yağ eksilmemişti (usta öyle demişti yağı boşaltınca) sanırım bu seferki daha önce konusunu açtığım mazot pompasının tamiri için vakum pompasının da sökülüp yağ kaçırmasından kaynaklı? bugün kalan yağı koydum bidondaki ve ses yine azaldı.

Emre ustam yolda bırakır ve büyük bir masraf açar diye korkuyorum açıkçası. bu ses yolda bırakmaz değil mi?

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enjektör sesıne benzıyor...enjektör ler de kacırma var gıbı....