motor omru

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nurullah benzin göstergesinde arıza var :maden:.

O resmi çekmeden bir gün evvel uzun yoldan (yaklaşık olarak 2000 km kadar yol yapmıştık) gelmiştik. Yakıt konusunda eşimle iddialaştık, ölçüm yapmak için depoyu fullemiştim. Ertesi gün aracımızı kaza sonrası servise bırakmak zorunda kalınca o resmi çekmiştim. Ben genellikle her seferinde 100 nadiren de 150 TL lik benzin alırım. Yani o tablo güneş tutulması gibi ancak birkaç senede bir oluyor :maden:.
Abi maşallah diyeyim arızadanda olsa full de ben daha yarıyı geçiremedim.İnsanın psikolojisi düzelir böyle bakınca

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Savaş abi bu arada LPG can diyen sadece sen değilsin bilesin. Devlette LPG can diyor kaç gündür benzin ve dizel de indirim var ama LPG gram indirim yok. Devlette işi biliyor her zaman olduğu gibi LPG can onu indirmeye gerek yok diyor :D

LPG gerçekten can, ama arabalar için değil, satanlar için :maden: .
Bildiğin gibi mart ayından bu yana memleket yollarında LPG li araç kullanıyorum.850 km lik güzergahta 1 litre LPG'nin fiyatı 1.98 ile 2.58 lira arasında gidip geliyor. LPG fiyatlarındaki bu % 30 fark nasıl açıklanabilir ki? 1.98'e satan da kar ediyor 2.57'ye satanda. Madem % 30 ucuza satılabiliyorsa o zaman neden vatandaşın kazıklanmasına göz yumuluyor? Yoksa devlet çaktırmadan kaçak yolla birilerinin LPG pazarlamasına mı göz yumuyor? ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abi maşallah diyeyim arızadanda olsa full de ben daha yarıyı geçiremedim.İnsanın psikolojisi düzelir böyle bakınca

Gökhan depoyu fullediğimde asıl sen beni görecektin. Mutluluktan ayakların yerden kesildi zannediyordum ama meğerse adam bizim arabaya arkadan çarpmış :). Aracın deposundaki benzin neredeyse hasardan daha fazlaydı. Bu mutlu tabloyu benim fotoğraflamam yetmedi, bir de eksper fotoğrafladı :).

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Nurullah benzin göstergesinde arıza var :maden:.

O resmi çekmeden bir gün evvel uzun yoldan (yaklaşık olarak 2000 km kadar yol yapmıştık) gelmiştik. Yakıt konusunda eşimle iddialaştık, ölçüm yapmak için depoyu fullemiştim. Ertesi gün aracımızı kaza sonrası servise bırakmak zorunda kalınca o resmi çekmiştim. Ben genellikle her seferinde 100 nadiren de 150 TL lik benzin alırım. Yani o tablo güneş tutulması gibi ancak birkaç senede bir oluyor :maden:.

abi bende sana heveslendim bi çılgınlık yapıp yarım depo benzin aldım :)))

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
benzin mazon çok hojjdur amma BENANA :)) lpg cidden candır abi yaa cebinde paran kalmasa benzinin tüpün bitse 10 liralık alıyosun bi süre idare ediyor uyine benzinde 10 lira anca pompanın hortumlarını dolduruyor :

Nates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar. Bu konu benimde ilgimi cekti. Aslinda 1.4g serisi 2001 model Opel Astra motor kac km.gidebilir. Birde İstanbul'da motor ustasi servisi önerebilecek varmi?