motor omru

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu resim Emre'ye gelsin ;). Aracımın Ağustos ayındaki km.si. Daha sonra bir kere uzun yola gitti geldi, şehiriçinde de sık sık kullanılıyor. Araç 2.0 1991 model, LPG'siz, otomatik vitesli Vectra. Şeytan kulağına kurşun motoru halen canavar gibi, rokete alınca veya spor tuşunu açınca akranlarına saç baş yolduruyor. Üstelik bu aracın km saati ile oynanmış, ama ne kadarını silmişler bilmiyorum. Siz deyin 100.000 ben diyeyim 70.000 km. Mart ayında aldığım 1.4İ Astra 275.000 km civarında idi, en az 4-5 kere de uzun yol yaptı. Araçta LPG olduğu için daha ne kadar gider bilemem :(

Yani demem o ki bana göre kötü araba yoktur, bakımlarını zamanında yapmayan araç sahipleri vardır.

1DW46B.jpg

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
benzin ibresini kes :))kaç senedir opele binerim ilk aldıgım astranın dısında benzim ibrem boyle olmadı hiç. onunda yakıtını olçmek için alır almaz fulledim baktım yetişemiyorum yakıta lpg taktırdım :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
benzin ibresini kes :))kaç senedir opele binerim ilk aldıgım astranın dısında benzim ibrem boyle olmadı hiç. onunda yakıtını olçmek için alır almaz fulledim baktım yetişemiyorum yakıta lpg taktırdım :)

Nurullah benzin göstergesinde arıza var :maden:.

O resmi çekmeden bir gün evvel uzun yoldan (yaklaşık olarak 2000 km kadar yol yapmıştık) gelmiştik. Yakıt konusunda eşimle iddialaştık, ölçüm yapmak için depoyu fullemiştim. Ertesi gün aracımızı kaza sonrası servise bırakmak zorunda kalınca o resmi çekmiştim. Ben genellikle her seferinde 100 nadiren de 150 TL lik benzin alırım. Yani o tablo güneş tutulması gibi ancak birkaç senede bir oluyor :maden:.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuda bir olay anlatayım yakın arkadaşın bi tanıdığı zamaninda sıfır aldığı insgnia sina(2011) kendi servisine LPG taktirmişti o zaman duyduğumda yakında görürüz ne olacağını demiştim. Geçen arkadaşla otururken anlattı araba arizalanmis özel servise birakmislar 3000bin tl masraf çıkmış. Diyeceğim tek şey su araçalar benzin için üretildi en iyi lpg dahi olsa motorun ömründer yer.Eğer ki aracını 5 senede bi değiştrceksn veya uğraşmayı seviyorsan LPG takılabilir. :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu konuda bir olay anlatayım yakın arkadaşın bi tanıdığı zamaninda sıfır aldığı insgnia sina(2011) kendi servisine LPG taktirmişti o zaman duyduğumda yakında görürüz ne olacağını demiştim. Geçen arkadaşla otururken anlattı araba arizalanmis özel servise birakmislar 3000bin tl masraf çıkmış. Diyeceğim tek şey su araçalar benzin için üretildi en iyi lpg dahi olsa motorun ömründer yer.Eğer ki aracını 5 senede bi değiştrceksn veya uğraşmayı seviyorsan LPG takılabilir. :)

Mehmet senin ağzın TV reklamların da çıkan o ballardan kilolarca yesin :D (ekonomi devri) hehe senin canını yerim olay bu ya.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet senin ağzın TV reklamların da çıkan o ballardan kilolarca yesin :D (ekonomi devri) hehe senin canını yerim olay bu ya.

Hahah abi hiç güleceğim yoktu.O ballı adamda hapise girdi ya glikozu sata sata :maden:Valla ne diyim lpg elbet ekonomik ama sonradan toptan masraf çıkarıyor e bakıyorsun gene aynı şeye geliyor:rolleyes:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hahah abi hiç güleceğim yoktu.O ballı adamda hapise girdi ya glikozu sata sata :maden:Valla ne diyim lpg elbet ekonomik ama sonradan toptan masraf çıkarıyor e bakıyorsun gene aynı şeye geliyor:rolleyes:

Aynen kardeşim. Ama sürekli araç üzerinde olan adam için bir şey demem ama sıradan bir kullanıcı için LPG sadece psikolojik ekonomiden başka bir şey değil. Ulan taktır bir kazık ye. Sonra motor lpg ustası arasında git gel, daha yetmedi buji kablo bobin derken belli bir km sonra silindir kapağı açtır al sana ekonominin dibi. Vay gurban olurum ben böyle ekonomiye.:sopa:

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen kardeşim. Ama sürekli araç üzerinde olan adam için bir şey demem ama sıradan bir kullanıcı için LPG sadece psikolojik ekonomiden başka bir şey değil. Ulan taktır bir kazık ye. Sonra motor lpg ustası arasında git gel, daha yetmedi buji kablo bobin derken belli bir km sonra silindir kapağı açtır al sana ekonominin dibi. Vay gurban olurum ben böyle

Gercekten de öyle abi. Ben kendi aracımı alcagim zamanda düşündüm benzinli dizel mi diye.e sonra bakıyorum yılda 10 bin km bile yapmıyorum o zaman hiçbir anlamı kalmıyor dizelinde.
Anlamadığım yeni kaliteli araçlara lpg taktiranlar demin anlattığım gibi. Madem paran yok veya pintilikten yapıcan niye yeni güçlü benzinli araç alıyorsun. Tamamen kendi ile çelişen tüketici :rolleyes:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aynen kardeşim. Ama sürekli araç üzerinde olan adam için bir şey demem ama sıradan bir kullanıcı için LPG sadece psikolojik ekonomiden başka bir şey değil. Ulan taktır bir kazık ye. Sonra motor lpg ustası arasında git gel, daha yetmedi buji kablo bobin derken belli bir km sonra silindir kapağı açtır al sana ekonominin dibi. Vay gurban olurum ben böyle

Gercekten de öyle abi. Ben kendi aracımı alcagim zamanda düşündüm benzinli dizel mi diye.e sonra bakıyorum yılda 10 bin km bile yapmıyorum o zaman hiçbir anlamı kalmıyor dizelinde.
Anlamadığım yeni kaliteli araçlara lpg taktiranlar demin anlattığım gibi. Madem paran yok veya pintilikten yapıcan niye yeni güçlü benzinli araç alıyorsun. Tamamen kendi ile çelişen tüketici :rolleyes:

Aynı fikirdeyim kardeşim. O kadar para ver 140 beygirlik bir makine al altına sonra çak lpg yaw...O zaman o 140 beygirin ne almamı kaldı? Dizel araç konusunda sürekli km yapan kişiler için bir şey demem ama yılda 10 bin km iş değil.

Bu arada benim LPG konum da burada idi...

http://www.opelim.net/forums/opel-lpg-uygulamalari/91899-lpg-karsiti-olanlar.html

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
LPG candır :sopa: