Motor içi temizlik

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cuma günü aracımı yetkili servise götürdüm rütin yıllık bakım yaptırmak için motorun içini özel bir kimyasal ile yıkıyoruz motor daha sessiz çalışıyor yakıt azalıyor ve çekiş artıyor ücreti 118 lira dedi pek inanmayarak temizleyin bakalım ne olacak dedim temizlediler bakım bitti kontağı bir çevirdim inanamadım sıfır araba gibi olmuş sesi bariz azalmış rolantide gaza basınca egzoz patlak gibi ses çıkarıyordu o ses normale dönmüş aracın çekişi bariz bir şekilde arttı klima açıkken şehir içinde araç daha seri bir hale geldi yakıtta yol bilgisayarına bakınca azaldı gibi geldi bana ama yinede yakıt konusunda kesin bir şey söyleyemeyeceğim

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Benim kafam pek basmadı bu işe. Motoru dışdan temizleyince motorun içine ne gibi bir etki ediyorda hem sessizleşiyor hem serileşiyor.

Ben hep BP den 95 oktan alırım bu sefer Ultimate 95 aldım pisikolojikmidir anlamadım motor daha sessiz çalışmaya başladı ve biraz daha serileşti araç.

Sözün kısası sizin motoru temizledikten sonra depoya extra bir katkıda koymuş olabilirlermi acaba ?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim kafam pek basmadı bu işe. Motoru dışdan temizleyince motorun içine ne gibi bir etki ediyorda hem sessizleşiyor hem serileşiyor.

Ben hep BP den 95 oktan alırım bu sefer Ultimate 95 aldım pisikolojikmidir anlamadım motor daha sessiz çalışmaya başladı ve biraz daha serileşti araç.

Sözün kısası sizin motoru temizledikten sonra depoya extra bir katkıda koymuş olabilirlermi acaba ?

Motorun içini yıkıyorlar içini kimyasal bir ilaçla yıkamışlar yağı boşalttıktan sonra yıkamışlar sonra yağ koymuşlar hatta bana istersen izle çıkan kurumu ve pisliği gör dediler de ben izlemedim

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Carbon clean gibi birşey mi bu ?

Ben Corsa C de carbon clean yaptırmıştım araba sonra yağ eksilmeye başlamıştı. Bida yanaşmam böyle şeylere.

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Carbon clean tam olarak nedir bilmiyorum ama bir makineymiş bu daha önce yoktu yeni çıkan bir şey galiba makineyle motorun içini temizliyorlarmış hatta hortumları şeffafmış isterseniz içinden çıkan pisliğe bakabilirsiniz dedi ben gerek yok dedim

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yapılan işlemi merak ettim. Faturada yapılan işlemin ne olduğu yazmıyor mu?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor yağı boşaltılıyor sonra motor yağının gezdiği heryer kimyasalla yıkanıyor sonra yağ dolduruluyor.sessiz çalışma performans artışı vs.doğrudur.bulsam ben de yaptırırım.her yetkili servis yapıyormu acaba

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Motor yağı değişimi öncesinde motor yağına ilave edilen bir katkı var, bu da yeterli temizliği saglıyabiliyor diye biliyorum..