Motor İç Blok Temizleyici Önerir misiniz

erenalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler ben opel astra aracımı sanayiye götürdüğümde usta Motor İç Blok Temizleyici kullanalım motorun içini güzelce temizlesin sonra yeni yağ koyarız güzelce bir bakım olur dedi. acaba böyle bir şey var mı kullanan yardımlarınızı bekliyorum kullanan arkadaşlardan da yorumlarınızı almak istiyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bence öyle bir şey yapma derim. Aracın KM yüksek ve ister istemez aracın içinde aşınmalar olmuştur. Şimdi buna benzer bir ürünü kullandığın zaman kurumlar temizlenecek ve bu kez aracın yağ yakma ve acayip şekilde ses çıkarması bana göre büyük olasılık.

erenalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güncel

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:48 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:27 ----------

tamam teşekkür ederim kullanan olmadı acaba bu forumda onların yorumlarınıda merak ettim ben. ama dediğiniz doğru kurumları temizleyecek ondan sonra sen bak neler çıkacak.
Bence öyle bir şey yapma derim. Aracın KM yüksek ve ister istemez aracın içinde aşınmalar olmuştur. Şimdi buna benzer bir ürünü kullandığın zaman kurumlar temizlenecek ve bu kez aracın yağ yakma ve acayip şekilde ses çıkarması bana göre büyük olasılık.

Headlack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence gereksiz kaş yapalım derken göz çıkartma derim dostum. Ustalarımiz daha iyi bilir ama benim şahsi fikrim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Örnek vermek gerek araç yap yakıyorsa anında daha kalın bir yağ kullanılıyor. İŞte bu kalın yağ o kurumları doldurmak için oluyor gereksiz. Ağrımaz başını ağrıtma kaliteli adı sanı bilinen yağlardan kullan gerisine elleme dokunma. ;)

erenalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bide bu opellerde yağ yakmayı azaltmanın bir yolu var mı
Örnek vermek gerek araç yap yakıyorsa anında daha kalın bir yağ kullanılıyor. İŞte bu kalın yağ o kurumları doldurmak için oluyor gereksiz. Ağrımaz başını ağrıtma kaliteli adı sanı bilinen yağlardan kullan gerisine elleme dokunma. ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kaliteli motor yağlarında buna benzer özellikler zaten var. Ben belli km.lere gelmiş araçlarda bu tür işlemlere sıcak bakmıyorum. Hatta tavsiyem oydu buydu diyerek sık sık yağ markası bile denemeyin derim. Kabul edilebilir seviyelerdeki yağ eksiltme olayı bir arızadan dolayı değil, buharlaşmadan dolayıdır (ben kullanmıyorum ama LPG kullanan araçlarda da yağ eksilmesi olduğunu duymuştum). Aracınızda yağ kaçağı yoksa, egzostan gaz verildiğinde mavi duman atmıyorsa canınızı sıkmayın derim.