Arabam motor mu istiyor

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bu gün alt motor üst motor toplandı. Sadece yerine konulup birleştirilmesi kaldı. Pazartesi çıkmaz heralde salıya çıkar. Fakat ben iş icabı osmaniyeye gidiyorum yarın akşam babam arabayı çıkarcak bende 15 - 20 gün sonra gelip alcam. Keşke çalışmasını görebilseydim ama yapacak bişey yok. Birkaç resim çektim yapım aşamasında, debraj bilyesi, balatası, yağ pompası değişti. Saolsun usta her parçayı özenle temizleyip yerine taktı, her parçayı tork anahtarıyla sıktı. Bakalım nasıl olcak. Motor 0 gibi oldu sanki. Motorun rodaj zamanı dolsun benden çekeceği var okadar para harcadık :sopa:

Ekli dosyalar

• 20160220_111732.jpg
    20160220_111732.jpg
    50.2 KB · Görüntüleme: 41
  • 20160220_124726.jpg
    20160220_124726.jpg
    46.6 KB · Görüntüleme: 38
  • 20160220_124732.jpg
    20160220_124732.jpg
    53.8 KB · Görüntüleme: 39

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Resimlere bakınca temiz bir çalışma olmuş diyebilirim. İnşallah yapılanlar senin de içine siner de ödediğin paraya değer.

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnşallah Savaş abi saolasın. Bu defa başında durdum kontrol ettim. Sorun çıkmıycak inşallah. Bu forumun çok büyük etkisi oldu bazı şeyleri öğrenmemde. Saolun varolun cümleten

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir ustanın iyi olmasından çok güvenilir olmasını tercih ederim...
Ankara da işinde çok iyi ve meşhur olan bir özel servis, silecekler orjinal olsun dediğimiz şirket aracımızın önleri orjinal, arkaları yan sanayi taktığından bir daha o servise hiç bir aracı göndermedik...
Şimdiki gittiğim yerdeki ustalar belki oradakiler kadar iyi değiller ama gözüm kapalı güvenilir bir yer...

denizhan_1983@hotmail.com

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba usta sonuçları paylaşırmısın ne gii değişiklikler oldu performansta artış oldumu bende rektefe yaptırmayı düşünüyorum

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şuan arabamdan uzaktayım. Arabam samsunda kaldı ben il dışındayım. İş icabı gelmek zorunda kaldım arabayı babam çıkardı servisten. Araba nasıl diye soruyorum arada, iyi ama bir iki ışık yanıyor diyor göstergelerde birde rolanti yüksekmiş :) servise götürüp baktırması lazım ama 1 aydır götüremedi. Zaten 15-20 gün sonra dönecem samsuna o zaman detaylı bir inceleme yapıp yazacam buraya sonucu. Ama ne olursa olsun arabamı özledim. Burda şirket arabası kullanıyorum ( daster ) yani vectranın yanından bile geçemez bu bir gerçek. 2015 model araba aynaları bile manuel :) 6 vides, 3.videsde ancak 60 ı filan görüyor. Ahh vectram benim gidişine yollar hasta :)
Bazen yolda görüyorum vectraları içim gidiyor. Ne kadar sıkıntı çıkarırsa çıkarsın bence vectra başka. İnşallah en yakın zamanda arabama kavuşurum..

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Ben artık ustaların her dediğine anında inanmıyorum. Ticaret kurtlar sofrası olmuş, ticari ahlak desen yerlerde, sanki bizler parayı sokaktan topluyoruz. Geçenlerde (ustama bile bile yanlış ürün vermiş) bir ürünü iade ettim. Adam ürünü satarken KDV'li fiyattan satıyor (elimde faturası var) geri alırken KDV'siz fiyattan geri almaya kalkıyor. İade edeceği fiyata neden KDV ilave etmediğini sordum, anında konuyu değiştirmeye kalktı. O nedenle bir kaç yerden fikir almadan araca müdahale ettirme. (araçta LPG varsa bir miktar su tüketimi olabiliyor)

Selam savaş abi, biliyorsun bir sene öncesine kadar kadett c sahibiydim sağ alt rotilim bozulmuştu bende aracı satmadan önce arkamdan küfür yemeyeyim kafam rahat olsun diye gerekmediği halde ön takımı tabla burçları dahil komple yenilemiş ve bunu yeni sahibine söyleyip öyle vermiştim.Sadece viraj kol demiri lastiklerini daha sonra temin ettiğim için taktıramamış aracı sattığım kişiye vermiştim sen taktırırsın diye.

Aradan bir ay geçti sattığım arkadaş viraj kol demiri lastiklerini değiştirmek için bir karaktersize gitmiş.Beni aradı araba komple ön takım istiyor kardeşim dedi şok oldum.Ssonra neyse ki durumu izah ederek olumlu sonuca ulaştık fakat mevzu felaket bir şekilde canımı sıkmıştı.

Daha sonra karbüratör ayarı için Ümraniye sanayisinde bir karbüratörcüye gitmiş ben memeleri bir hayli büyük kullanıyordum çok yaksın iyi kaçsın diye.Doğal olarak arkadaşa çok külfetli geldiğinden memeleri bir miktar ufaltmak istemiş.Karbüratörcü arkadaşı öyle bir kazıklamış ki dudağım uçukladı.Halbuki karbüratörü a dan z ye elden geçirmiş ebay den getirttiğim orijinal weber tamir takımı ile yenilemiştim karbüratöre taktığı kapak contasını bile kesme conta kullanmış tüm işlemlerin diyeti 200 tl yazık günah..

Böyle hırsızlar sütü bozuk şerefsizler Allahından bulsun belki ağır olacak ama en değerlisinden çıksın bunlar bu şekilde para kazanıyor ve o parayı çoluğuna çocuğuna yediriyor.O çocuk büyüyecek ve vatana millete hayrı dokunacak ? Ne diyelim alimden zalim zalimden alim deyip kendimi avuttum.

Bu arada bahsettiğim karbüratörcü x5 biniyor senin benim onun bunun cebinden çaldığı parayla !

Açık ve net arkadaşlar abiler her ustaya güvenmeyin mutlaka ve mutlaka aracınızı bir kaç referanslı ustaya gösterin ne yapılması gerektiğine öyle karar verin insanlar kolay yoldan para kazanmanın yolunu bulmuşlar bunun adı düpedüz hırsızlıktır başka bir şey değil.

Son düzenleme: