Motor Bölümünde Ses

cetinaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün(08.08.08) aracımı servise götürdüm.ilk muayene de su pompası (devir daim) olduğu söylendi.söküldükten sonra gördüm orj.GM marka üstünden çıkan 67000 de arıza yapmış durumda.trigerden hareket aldığı için önemli.98 öncesi v kayışından hareket alıyor.ben 55000 de triger setini değiştirmiştim.akılınızda olsun triger değişirken su pompası set içinde yok.kontrol ettirmenizde yarar var.
Ayrıca servis'te;
su pompası değişimi, ön fren balata değişimi, ön takım(amortisör çanak ve takoz lastiği) değişimi, filtre temizlikleri (tüm), ön fren disk torna yapımı, v kayış gergi değişimi, cam silecek süpürge değişimi, arka balata kontrol ve temizliği,antifriz, rot balans ve işçilik dahil toplam 550 ytl verdim.yorumlarınızı bekliyorum.

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çetin abi bana birazcık yüksek gibi geldi fiyat...
su pompası 100 desek rot balans 50 desek ön fren balataları(TRW) 50 desek vkayış 10 antifirizin litresi 6 ytl diyince işçilik için çok mu almışlar anlamadım..ama kafan rahatsa gerisi önemli deil abi..

ayrıca bilgilendirmen içinde saol abi :)

cetinaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çetin abi bir çok şeyden kaynaklanabilir ama benim tecrübe ettiklerim
1) hava debimetresinin orda bi şeyden kaynaklanan vibrasyondan dolayı o sesi duyduğum oldu..
2)yağım azaldıysa ( bitmeye yakın ) duyduğum oldu.
3)bi de v kayışı rulmanından duğduğum oldu...
4)su devirdaymı eger yan sanayi ise rulmanından duyduğum oldu..

bu arada abi bende es esliyim forever es es ki ki ..:)

teşekkür ederim kardeşim, hemşehrim.Bu ses gelebilecek yerlerden hava debimetresi nerededir?Bu konuda bilgin var mı?
Her zaman ES-ES!!!!

burada ben de katılmak istiyorum forza es-es :D

var.
Ayrıca servis'te;
su pompası değişimi, ön fren balata değişimi, ön takım(amortisör çanak ve takoz lastiği) değişimi, filtre temizlikleri (tüm), ön fren disk torna yapımı, v kayış gergi değişimi, cam silecek süpürge değişimi, arka balata kontrol ve temizliği,antifriz, rot balans ve işçilik dahil toplam 550 ytl verdim.yorumlarınızı bekliyorum.
bana da fazla gibi geldi ama devirdaim fiyatını bilmiyorum
diskleri açıkta tornalatmamışsındır umarım? balans yapabilir