Motor Bölümünde Ses

cetinaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Iyi Akşamlar.2000 Astra G 1.6 16 V Kullanicisiyim.aracim 68000 Km.de.55000 De Triger Seti Değişti.dünden Beridir Motor Bölümünde Tirilti Sesi Var.gaz Verince Artiyor.bu Konuda Yardim Almak Istiyorum.(yaptiğim Kontrolde Gevşek Metal Veya Titreyen Parça Görmedim.) Teşekkürler....

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çetin abi bir çok şeyden kaynaklanabilir ama benim tecrübe ettiklerim
1) hava debimetresinin orda bi şeyden kaynaklanan vibrasyondan dolayı o sesi duyduğum oldu..
2)yağım azaldıysa ( bitmeye yakın ) duyduğum oldu.
3)bi de v kayışı rulmanından duğduğum oldu...
4)su devirdaymı eger yan sanayi ise rulmanından duyduğum oldu..

bu arada abi bende es esliyim forever es es ki ki ..:)

cetinaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim kardeşim, hemşehrim.Bu ses gelebilecek yerlerden hava debimetresi nerededir?Bu konuda bilgin var mı?
Her zaman ES-ES!!!!

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çetin abi debimetre kaputu açtığında sol üst tarafta amortisör takozunun aşağı tarafına doğru bi yerde bulunuyo..
benim astrada böyle bi vibrasyondan dolayı ses yapıyodu yani sabitlenmemesinden dolayı yoksa parçanın bozuk olmasından dolayı diğildi..en ii ihtimalle inşallah ordandır..inşallah başka yerden kaynaklanmazda parça değişmek durumunda kalmazsın abi..:)

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk olarak kendin ses yapabilecek vidaları, kapakları kontrol et sıkılar mı diye bende de vardı böyle bir sorun özellikle araba yamuk zeminde dururken bir zırıldı vardı motordan radyatör ayağının vidası düşmüş ayak bağlantı yerine sürtüp ses yapıyordu. Böyle basit bir şey olabilir. Kaputu açıp sesi dinyelin, yerini arayın.

start19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabam vectra c benim de 60000 bakımından sonra triger ve kayışlar bölgesinden ses geldi,önceayar yaptılar geçmedi daha sonra gergi rulmanını değiştirdiler yine sonuç alamadık daha sonra hararek 90 üzerindeyken ayar yaptılar (çünki ses 90 üzerindeyken geliyordu )ses kesildi fakat bu seferde motr oğukken yeniçalıştırdığımda hışırtı sesi geldi hala işin içinden çıkamadım

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor yagını bı kontrol et

cetinaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar, hepinize tavsiye ve öneriler için teşekkür ederim.kontrolleri yaptım; yağ normal 3000 km. daha var değişimine, gevşek parça veya eleman yok, sadece su pompası-şarj dinamosu- gergi kayış noktasından geliyor gibi! yorumlarınızı bekliyorum.teşekkürler.............

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
trigel kayışı gergisinden olabilirmi acaba onuda kontrol ettir istersen

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar, hepinize tavsiye ve öneriler için teşekkür ederim.kontrolleri yaptım; yağ normal 3000 km. daha var değişimine, gevşek parça veya eleman yok, sadece su pompası-şarj dinamosu- gergi kayış noktasından geliyor gibi! yorumlarınızı bekliyorum.teşekkürler.............

abi bu noktadan sona kalan ihtimalleri elemek lazım..triger setinin yeni değiştiğini düşünürsek orda problem yoktur diyebiliriz ve yağdan da kaynaklanmıyor ise o zaman kuvvetli ihtimal olarak
1) v kayış rulmanı
2) şarj dinamosu.. ?

kalıyo tabii başka ihtimallerden de olabilir...