motor arıza uyarısı

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: motor arıza uyarısı

katalitik konvertör bitmesinde bildiğim kadarıyla baya bir ses oluyor
hatta önceki aracımda arkadan yoğun bir ses gelmekteydi ve katalitik konvertör bittiğini
düşünüyordum ama bilyeler dağılmıştı
katalitik konvertör araçtan çıkan yakıtın temiz bir şekilde doğaya verilmesini sağlıyor
hatta katalitik konvertör biten bazı araçlar bunu iptal ediyorlar parça pahalı olduğu için
ama bu da çevreye verilen zararı artırıyor, hatta sesi için katalitik konvertör iptali yapanları biliyorum

kötü yakıt kullanmadan kaynaklı ise garantiye girmiyor, ama benzer bir olay daha önce sitemize üye olan
tiamol adlı üyemizin başına gelmiş kötü yakıttan dolayı enjektörlerin tamamı garantiden değişmişti

emrecanirmak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bilgiler,uğraşlar için çok teşekkür ederim. eğer yakıttan dolayı bir sıkıntı oluştuysa bilemem ama aracı aldığım günden beri shell çengelköy dışında hiçbir yerden benzin almadım ki gerçi hepsinde risk vardır mutlaka shell veya opette olsa biraz evvel servisi aradım bana çok nadirde olsa böyle uyarılar çıkabildğini ama kaygılanacak birşey olmadığını söylediler (tabi baştan savmada olabilir) eğer devam ederse mutlaka göstermeniz gerekir dediler

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

emrecanirmak link' Alıntı:
bilgiler,uğraşlar için çok teşekkür ederim. eğer yakıttan dolayı bir sıkıntı oluştuysa bilemem ama aracı aldığım günden beri shell çengelköy dışında hiçbir yerden benzin almadım ki gerçi hepsinde risk vardır mutlaka shell veya opette olsa biraz evvel servisi aradım bana çok nadirde olsa böyle uyarılar çıkabildğini ama kaygılanacak birşey olmadığını söylediler (tabi baştan savmada olabilir) eğer devam ederse mutlaka göstermeniz gerekir dediler

Kutup başını söküp takın. Hata kodlarını sıfırlayacaktır. Eğer tekrar uyarı verirse arıza devam ediyordur. Servis yolu göründü demektir. :)

U

UNS

Bilgi Girilmemiş

Ben de sürekli yanıyor. Daha tam olarak neden kaynaklandığını bulamadık...

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tunç garanti bitmeden hallettir bence çok uzamasın..

U

UNS

Bilgi Girilmemiş

TOGI link' Alıntı:
Tunç garanti bitmeden hallettir bence çok uzamasın..
Aynen Tolga abi, tek korkum garanti kapsamına girmeme ihtimali bendeki ışığın, çünkü kat iptali ve downpipe olduğu için bunlar yakabilir. Ancak ışık bundan önce de ara sıra yanıyordu fakat daha sonraları sönüyordu. şimdi ayda bir kere sönüyor ancak, o da birkaç saatligine. Bunları servise anlatırsam beni kovarlar heralde  :)

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

UNS link' Alıntı:
Aynen Tolga abi, tek korkum garanti kapsamına girmeme ihtimali bendeki ışığın, çünkü kat iptali ve downpipe olduğu için bunlar yakabilir. Ancak ışık bundan önce de ara sıra yanıyordu fakat daha sonraları sönüyordu. şimdi ayda bir kere sönüyor ancak, o da birkaç saatligine. Bunları servise anlatırsam beni kovarlar heralde   :)
gösterge panelinde yanan arıza ışığının nedeni %90 olarak OKSİJEN SENS֖R֜N DEN dolayı yanıyor

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

UNS link' Alıntı:
Aynen Tolga abi, tek korkum garanti kapsamına girmeme ihtimali bendeki ışığın, çünkü kat iptali ve downpipe olduğu için bunlar yakabilir. Ancak ışık bundan önce de ara sıra yanıyordu fakat daha sonraları sönüyordu. şimdi ayda bir kere sönüyor ancak, o da birkaç saatligine. Bunları servise anlatırsam beni kovarlar heralde   :)

Tunç sende kat iptali yapılırken direk düz boru mu geçildi yoksa yerine boş susturucu mu konuldu. Kat iptali sonrası sürekli yanan ışık lambda sensörünün iptal edilmesi yüzünden. Kat iptal edildikten sonra lambda sensör boş susturucunun içinde faal halde tutulması gerekiyordu. Bunlar hakkında bilgin var mı?

U

UNS

Bilgi Girilmemiş

eketen link' Alıntı:
Tunç sende kat iptali yapılırken direk düz boru mu geçildi yoksa yerine boş susturucu mu konuldu. Kat iptali sonrası sürekli yanan ışık lambda sensörünün iptal edilmesi yüzünden. Kat iptal edildikten sonra lambda sensör boş susturucunun içinde faal halde tutulması gerekiyordu. Bunlar hakkında bilgin var mı?
Emre bey, bilgim var tabii ki ama isin ilginç kısmı kat iptali nden önce de yanıyordu. Sensörler yerinde duruyor  bu arada  045thumbsup