Motor Arıza Lambası Yardım!!

• Konuyu başlatan ikokci
  • Başlangıç tarihi
I

ikokci

Bilgi Girilmemiş
:help: 2005 model astra classic 1.6 motor aracıma 2-3 ay kadar önce milano marka sıralı sistem LPG taktırdım. Taktırdıktan 600 km sonra arıza ışığı yandı, LPG taktırdığım yere gittim, cihaza bağlayıp hatayı sildiler, hata kodu açıklaması fakir karışımdı, hata silindikten 60 km sonra yine ışık yandı, bu seferki açıklama yakıt ayarlama hatasıydı. Hata kodu silindi, hafta içi LPG taktırdığım yer tekrar bakacak, kontrol vs edecek. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Sıralı sistem taktıran başka arkadaşta da aynı sorun oluştu mu? Bu konudaki fikirlerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirimç Tşk.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayarında sorun var gıbı gözukuyor. ustadan kaynaklanan bı soruna benzıyor

B

baybars

Bilgi Girilmemiş
Abi bence bu duruma alış. Bendede sıralı sistem var. Bazen hiç yanmıyor bazende sürekli yanıyor.
Yani pek dikkate almamak lazım. Çünkü aracın sistemini değiştiriyoruz sonuçta.

I

ikokci

Bilgi Girilmemiş
O ışığın yanması sisteme zarar vermese bile sinirlerimi bozuyor doğrusu. Sürekli gözüme çarpıyor. Başka fikirleri olan, özellikle LPG montajı ile uğraşan arkadaşların yardımını bekliyorum.

Son düzenleme:
I

ikokci

Bilgi Girilmemiş
Daha takalı kısa bir süre oldu, garantili, bu sorunlar enjektörden mi kaynaklanır?

I

ikokci

Bilgi Girilmemiş
konu güncel arkadaşlar

I

ikokci

Bilgi Girilmemiş
Yokmu arkadaşlar bu konuda bilgi verecek, sorunuma yardımcı olacak kimse?

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
karısımla alakalı ıse
regulator basınc degerlerıne laptoptan baktırın cok yuksekse orj degerıne ayarlatın fazla kısmayın cokda actırmayın
zengın fakır karısımdan yapabılır lpg ecu kendını benzıne gore ayarlar
bu karısım farklı olabılır..

olcay_0_6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım o normaldir oksijen sensöründen kaynaklanıyor ona yapacak birşey yok LPG takdırdıysan onu kafana takmıyacaksın benim bildiğim sıralı sistemli düz LPG li opellerin hepsinde oluyor ustalar aynı şeyi söylüyor oksijen sensörü....