Motor Arıza Işığı...

policeman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugatti78 kardeş ilk arabanmı hiç motor suyu koymadınmı arabaya? kaputu açtığında sol tarafta bir yer var kapaklı su bidonu gibi bişey nasıl tarif edileceğini beceremedim. :)) üzerinde max. min. yazar. motorun soğukken aç ve max. yaran yere kadar suyunu tamamla. bu kadar. ama dikkatini çekerim susuz binersen motorda ciddi arızalar çıkar aman dikkat... bu arada bende eskişehirdeyim. görüşelim...

aecengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaslar bende de 98model astra g var diğer arkadaşlar gibi benimde airbag ışığım oldukça uzun zamandır yanıyor servise 4 defa gittim sürücü koltuğunun arkasını açık yağ gibi bişey sııktılar 2 gün yanmadı sonra yine başladı.ve artık sıkıldım götürmüyorum servise. Diğer bir ortak nokta ise soğutma suyu seviyesini kontrol diye bir ikaz çıktı konuyu açan arkadaş su ekledim yazmış bunu nereye ve nasıl su ekleniyor bana tarif edebilirmisin bende yapayım o ikaz artık canımı sıkmaya başladı bir diğer astra kronik rahatsızlığıda elektrik ikaz ışığının yanlaması benimde uzun yolda başıma geldi kontağı açıp kapattım birdaha yanmadı. Arkadaşlar benim için önemli olan konu bu soğutma suyu hangisi ve nasıl su ilave edeceğimiz yardımlarınızı bekliyorum???????*

Erdinc Bey sanirim aracinizin motoru bu ,,,okla gosterdigim yer motor suyu ekleme ve kontrol kabidir,,,,iste onun kapagini acarak minimum ve maksimum(((min--max)) cizgileri arasina gelecek kadar antifiriz ekleyin,,ve sonra kapagi sikacak sekilde kapatin,,gecmis olsun..isterseniz bilen bir tanidiginizla yapmanizi tavsiye ederim,,hani yanlislik olmasin.....:)

341ju5.jpg

Son düzenleme:

ertuğrulgazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar motor arıza ışığının üstünde hafif caprazında bir ışık var ortasında yıldız o ışık nedir bileninz var mı. motoru ilk calıştırınca belli belirsiz yanıp sönüyor. motor ısınnıca kayboluyor.yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor arıza ışığı yanıyorsa dizel ise sensörlerden. Benzinli ise yine sensörlerden, lpg var ise en büyük ihtimal 1: lpg ayarı zengin veya fakir karışım ayarı dengeli değilse yanar diğer bir ihtimal sensörlerden biri arzalanmıştır.
Kolay gelsin.

erdem6761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaslar aynı şey benim başımada geldi geçenlerde aracımla (2001 opel astra cd) giderken birden ön sol tekerin olduğu yerden uğultulu bir ses duydum bu ses kalkarken vede yavaşlayınca daha bir belirgin hale geliyodu öyleki yanından geçtiğim insanların bile dikkatini çekiyodu bu uğultu sesi ilk etapta lastikden kaynaklandığını zannetdim inip defalarca kontrol ettim fakat lastiklerde bir problem yoktu ön panelde motor arıza ısığının yandığını görünce (ki bu ilk defa başıma geldi) problemin büyüyebileceğini zannetdim ve opel yetkili servisine aracımı getirdim kontrol edip sol dış aks körük takımının,sol poryanın (komple ön abs için),egr valfinin mutlaka değiştirilmesi gerektiğini eski parçaların temizlenip tekrar kullanılabileceğini fakat randıman vermiyeceğini söylemeleri üzerine bende yeni parçaların takılmasını istedim bu üç parça ve+(mekanik iscilik-110ytl)=KDV dahil TOPLAM;700 ytl vermek zorunda kaldım...?