Motor Arıza Işığı Yanıp Sönüyor

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun..Sorunun sebebinin bulunması güzel..İllaki obd içinde bir çözüm üretilir..

• Beğen
Tepkiler: gokhan061

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: gokhan061

Ragojin

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Atiker'in OBD'si bizim araçlarda arıza ışığını yakıyor maalesef. ESP ve servo direksiyon hataları olarak gösteriyor belirtisini.
OBD'ye 3 senedir bununla ilgili herhangi bir yazılım güncellemesi gelmedi, gelecek gibide durmuyor. OBD'nin nimetlerinden faydalanamadığınız için kendinizi bıçak üstünde hissediyorsunuz. Tavsiyem afr ayarı yaptırıp obd'yi tamamen iptal etmek. Gerek yok obdye.

• Beğen
Tepkiler: b.arat

sahincem27

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Atiker'in OBD'si bizim araçlarda arıza ışığını yakıyor maalesef. ESP ve servo direksiyon hataları olarak gösteriyor belirtisini.
OBD'ye 3 senedir bununla ilgili herhangi bir yazılım güncellemesi gelmedi, gelecek gibide durmuyor. OBD'nin nimetlerinden faydalanamadığınız için kendinizi bıçak üstünde hissediyorsunuz. Tavsiyem afr ayarı yaptırıp obd'yi tamamen iptal etmek. Gerek yok obdye.
MErhabalar benım aracımdada atiker grand obd2 var.... 3 gündür günde bir defa olmak şartıyla "servis servo direksiyon" yazısı 2 saniye gözüküp kayboluyor bunu nasıl halledebiliriz ? tüpün obd sinden mi sizce ?

Ragojin

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
MErhabalar benım aracımdada atiker grand obd2 var.... 3 gündür günde bir defa olmak şartıyla "servis servo direksiyon" yazısı 2 saniye gözüküp kayboluyor bunu nasıl halledebiliriz ? tüpün obd sinden mi sizce ?

Lpg yeni takıldıysa ve bu arızayı taktıktan sonra vermeye başladıysa lpg obd sini 2-3 gün iptal ettirip o arızayı görecek misiniz gözlemleyebilirsiniz. Eğer arıza vermediyse ustanıza götürün hatasını düzeltsin ve OBD yi tekrar aktif etsin. Eğer arıza vermeye devam ediyorsa servo direksiyon sisteminde veya onu etkileyebilecek bir noktada olan arızayı tespit etmek için servise gitmelisiniz.

Ragojin

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Çözümlere en basitinden başlayarak uygulamaya devam edin. Örneğin servo direksiyon yağ seviyesini kontrol edin.

sahincem27

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Çözümlere en basitinden başlayarak uygulamaya devam edin. Örneğin servo direksiyon yağ seviyesini kontrol edin.
merhaba cevabınız için tşk ederim lpg y daha önce takılıydı obd 2 yi yenı aktif ettiler... 15 gun oldu edeli daha 3 gündur yapmaya basladı daha 12 gündür ses seda yoktu...

servo motorun yagı nerede nasıl kontrol edecegim ?

Ragojin

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
merhaba cevabınız için tşk ederim lpg y daha önce takılıydı obd 2 yi yenı aktif ettiler... 15 gun oldu edeli daha 3 gündur yapmaya basladı daha 12 gündür ses seda yoktu...

servo motorun yagı nerede nasıl kontrol edecegim ?

Kaputu kaldırdığınızda kapağında direksiyon işareti olan bir yağ haznesi göreceksiniz. Yağının azalması çok düşük bir ihtimal fakat en kolay kontrol edilebilecek şey olduğu için önerdim. Son cevabınıza göre arızanın obd den kaynaklı olduğunu tahmin ediyorum. LPG ustanıza obd bağlantı protokolünü doğru seçmesini söyleyin. Genellikle auto seçiyorlar. Auto dışında bir seçenek olmalı. Aracınız astra J ise standart 500 diye hatırlıyorum.

sahincem27

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kaputu kaldırdığınızda kapağında direksiyon işareti olan bir yağ haznesi göreceksiniz. Yağının azalması çok düşük bir ihtimal fakat en kolay kontrol edilebilecek şey olduğu için önerdim. Son cevabınıza göre arızanın obd den kaynaklı olduğunu tahmin ediyorum. LPG ustanıza obd bağlantı protokolünü doğru seçmesini söyleyin. Genellikle auto seçiyorlar. Auto dışında bir seçenek olmalı. Aracınız astra J ise standart 500 diye hatırlıyorum.
Ragojin dostum ilgine çok tşk ederim... benımde araştırmalarım sonucu %95 lpg obd baglantısında ARACIM ASRTA J bilgisayar programından protokol baglantısını standart 500 mü seçmemi söylüyorsun ? ( lpg atiker grand )

Ragojin

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ragojin dostum ilgine çok tşk ederim... benımde araştırmalarım sonucu %95 lpg obd baglantısında ARACIM ASRTA J bilgisayar programından protokol baglantısını standart 500 mü seçmemi söylüyorsun ? ( lpg atiker grand )

Evet standart 500 olmalı. İki adet standart 500 seçeneği olabiliyor o ekranda. Hangisinde OBD cihazı okumaya başlıyorsa (onu usta görür orada) o seçilecek. İnşallh bundan sonra problem yaşamazsın. Aracını obd'siz kullanmamaya çalışın