Miknatis

EGEHAYDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş

Arkadaşlar araçların az yakıt tüketmesini amaçlayan piyasada satılan mıknatıs kelepçeler var.Bunu yakıt hortumuna bağlıyorsun ve aracınız az yakıt tüketiyor.Acaba kullanan arkadaşlar var mı?Varsa da gerçekten az yakıt tükettiği doğru mu?Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

sonmocan

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
para tuzağı, kesinlikle almayın.

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
bence de boş işler temiz bi hava filitresi iyi ateşleme yapan bujiler temiz yağ filitresi filan daha çok iş görür bence

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
hiç bi işe yaramaz...

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar hemen aklıma gelmişken yeni başlık açmadan burada sorayım dedim : Aracımda Shell in 10-40 yağını kullanıyorum.Bu yağa extra katkı malzemeli yağlardan (444 - Power up falan gibi yani) ilave etsem bi faydası yada zararı olur mu ???

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Bu konuda bende araştırma yapmıştım, üniversitelerden alınmış etst raporları filan koymuşlar sitelerine, belli belirsiz tasarruf değerleri vardı. O kadar para vermeye gerek olmadıgını düsündüm vazgectim, yararsız ürünler gibi görünüyor.Zaten çok işlevsel birşey olsalar, otomobil üreticileri kullanırdı...

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Sadece yakıt tasarrufu anlamında sormamıştım aslında;performans yada ömür açısından bi faydası olur mu peki ???

tansugurler

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
pisikolojik olarak yakıt tasarrufu yaptırıyor kesinlikle alma

Shadow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Kışın "-25,-30" olan günlerde gece motor o dereceye kadar soğuduktan sonra sabahın erken saatlerinde marşa bastığımda çıkan sesleri tahmin bile edemezsiniz.. İşte bu sesleri kestiği için kışları bitane doubleup atarım..

Yakıt tasarrufu sağlamadığı gibi artırıcı etkisi bile olabilir.. ama bunu hissedebileceğinizi sanmıorum %2 %3ün üstüne çıkmaz.. Bu ürünlerin en büyük faydası motorun ilk çalışma anında karterdeki yağ yetişene kadar daha yumuşak bi başlangıç sağlıyor.. Buda bence normal günlerde çok sorun deil ama motor bloğunuz -25 derece olduğunda hissediosunuz..