Periyodik bakım tavsiyesi hakkında

Hakanuzkuc

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hayırlı pazarlar herkese 2004 model astra H benzinli aracıma bakım yaptıracaktım.Sitelerden biraz takip edip indirimde görünce de onlineyedekparca sitesinden alışveriş yaptım.Aldığım malzeme Gm 10/40 yağ 4 litre.Yağ filtresi yine gm marka hava ve polen filtresi ise wunder marka.Yanında değiştirmişken bujileride yenileyim dedim Gm marka buji aldım dört adette.Size soracağım baska almam gereken bişeyler var mı ? Alışveriş yapan varsa satılan ürünler orjinal oluyor mu bu sitede? Şimdiden teşekkürler arkadaşlar

Hakanuzkuc

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Önceki ustam mobil 10/40 koymuştu yine aldıgım 10 /40 görüntü olarak ekleyebilirim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hepsi tamamdır normal bakimde değişmesi gereken sadece antifiriz ekleyin ona isterseniz

• Beğen
Tepkiler: Hakanuzkuc

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Önceki ustam mobil 10/40 koymuştu yine aldıgım 10 /40 görüntü olarak ekleyebilirim
Ah ustalar sitelere girip bakin yağ siteelrine 10.40 önermez kalın yağ ve motor sesli çalışır 5.30 a göre soğuk havada sallanır ilk mars 'ta

• Beğen

Hakanuzkuc

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Hocam yaz aylarında 10/40 kış ayları için 5/30 diyordu ustam. Bizim bulduğumuz bölge sıcak olduğundan dolayı bu sekilde koyuyordu genelde

Hakanuzkuc

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Hocam antifrizi hangi marka önerirsin

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Benzin filtresi de al gm olsun.
Diğerleri şişme yapabiliyor.
Hava filtresi knecht yada mann al
Motor iç temizleyici wurth olarak al onu da kullan

Hayırlı olsun

• Beğen

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benzin filtresi de al gm olsun.
Diğerleri şişme yapabiliyor.
Hava filtresi knecht yada mann al
Motor iç temizleyici wurth olarak al onu da kullan

Hayırlı olsun
Astra H'larda benzin filtresi yakıt tankında diye biliyorum.. Değişmesi ise çok zahmetli olduğundan bir sıkıntı olmadıkça değiştirilmiyor.. Aktif kullandığım ve ilk sahibi olduğum Astra H aracımda 120000 km'dir benzin filtresi değiştirmedim, yetkili servis de değişmesi gerektiğini hiçbir zaman söylemedi :)

Hakanuzkuc

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Astra H'larda benzin filtresi yakıt tankında diye biliyorum.. Değişmesi ise çok zahmetli olduğundan bir sıkıntı olmadıkça değiştirilmiyor.. Aktif kullandığım ve ilk sahibi olduğum Astra H aracımda 120000 km'dir benzin filtresi değiştirmedim, yetkili servis de değişmesi gerektiğini hiçbir zaman söylemedi :)
Aracım 133 binde daha muhtemelen önce değişmemiştir ama değiştirmeye gerek yok diye düşünüyorum yinede☺️

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay