Michelin mi Continental mi? Lastik seçimi?

mylastik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.mylastik.com
Lastikleriniz öncelikle hayırlı olsun.
Goodyear EfficientGrip lastiklerin incelemeden karar vermiş olmanızı istemezdim.
Goodyear EfficientGrip lastikler TUVSUD Mart 2009 testlerinde (Rap No:76236753) Akaryakıt tasarrufu ve CO2 salınım konusunda en yakın rakibi Michelin Energy Saver serisini geride bıraktı.
Ayrıca Goodyear Performans lastiklerinde yoldan kaynaklanan hasarlara (balon yapma vs) karşı 1 yıl sigortası var. 2 yıl garantisinden hariç.

Keyifli sürüşler.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam ilginiz için tskler. aslında benim durumum biraz farklı. o lastikleri almak durumunda oldum. bir toptancı tanıdıktan dolayi. Zaten energy saver serileri şehir içi kullanım için yapilmis bir lastik. onu zaten performans için iyi bulmuyorum. desenide hosuma gitmiyor.
Continental deseni hosuma gitti. diş derinlikleri baya iyi. okudugum testlerde oldukça üst sırada. ki kendi deneyimlerimde oldukça iyi. virajda sabit kalmanın tadına vardım.

ama her lastikte ayri bir tecrübe ediyoruz. gün gelir onlarıda deneriz.

tşkler

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
energy saver canavar gıbı

formul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Michelin Şehir içi kullanım için ideal bir lastik.Yanak yapısı bolon yapmaya çok elverişli ancak en iyi fren mesafesini hamurunun yanı sıra çabuk aşınan yanak yapısına bağlı.

Performans lastikleri arasında Yakohama ve Dunlop un Lastiklerini Kullandım performansları baya etkileyici.

Şehir içi kullanım için Kesinlikle yumuşak hamurlu lastik diyorum.Ancak kırsal alan ve şehir dışı kulanım için sert hamurlu lastikleri kesinlikle tavsiye ederim.

BU arada Yeni lastiklerin hayırlı olsun Kazasız, Belasız,

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler..

bende su ana kadar memnunum lastiklerden.. tabi diger markaları bilmiyorum. zaman içnide deneyecez hepsini

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende Michelin primacy hpvar 225 çok memnunum yolu çok iyi tutuyor ve en önemlisi yol gürültüsünü araca az veriyor continental eski aracımda vardı yol görültüsünü içeri çok veriyordu oda iyiydi ama o yol görültüsü yüüznden değiştirmişdim lastikleri..

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
primacy ve bendeki premiumcontact 2 modelleri muadil ürünler..

primacy bende istemiştim. ama fiyat baya vardi aralarıdna çünkü continentalı bi tanidiktan almıştık. o zaman çok fark olmuştu..

calamalka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik seçimi için öncelikle
aracınız
aracınızın gücü
takılması gereken ebat
bunları belirledikten sonra marka modeller ortaya çıkar ondan sonrada
sizin sürüş karakterinize göre bir lastik seçersiniz
hor kullanıyorsanız biraz daha sert lastikleri seçersiniz
yani yıllar içinde michelin bridgestone pirelli test ettik bol bol
ancak benim SÜRÜŞ ZEVKİM VE SÜRÜŞ HİSSİME michelinin çok uyduğu için artık sadece michelin kullanıyorum.km yada yıla göre değişim yapıyorum yani hangisi önce gelirse ama 4 yılı geçirmemeye çalışıyorum.
energy saver ile primacy zaten apayrı yerlerde modeller (ihtiyaç+performans vs.)
şöyle bir gerçek var tabiki araçla yol arasındaki tek bağınız lastikler ona göre bi seçim yapılması bence daha mantıklı
aldığınız lastikde gayet güzel bi ürün
hayırlı günlerde kullanın ve siz siz olun ne kadar iyi yol tutsada virajlara lastiğe güvenip o kadar hızlı girmeyin
lastik sizin ona iyi bakıp hor kullanmazsanız oda sizi yarı yolda bırakmaz ömrü elverdiğince
iyi günler :)