Michelin Energy Saver hakkında

akrep_x91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 hafta önce falan michelin energy saver aldık. 195/65 r15 gerçekten çok güzel Tavsiye ederim. Bir de lastiğin üzerinde 91T yazıyor yani 190 km/h azami hız. Bu hızı geçtikten sonra ne gibi sorunlar oluşur onu merak ediyorum.

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 yıldır (40 bin km) michelin energy saver kullanıyorum ne balon yaptı ne başka birşey. bendekiler Almanya üretimi. Alman üretimi olanların yanak desteği varmış diye duydum.

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 yıldır (40 bin km) michelin energy saver kullanıyorum ne balon yaptı ne başka birşey. bendekiler Almanya üretimi. Alman üretimi olanların yanak desteği varmış diye duydum.

aynen bende 2009 da aldım made in germany yazıyo bendekilerde de hiçbi sıkıntı yok :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam şöyle açıklayayım size, türkiye şartlarında en iyi lastikler Bridgestone-Lassa lastikleridir, lastik hamurları oldukça sert ve dayanıklıdırlar, yol sesini biraz hissettirirler ama dayanıklılığa diyecek yok, renault toros gibidirler :) Bir de Nokian sözü geçmiş, otomobilde volvo-saab lastikte nokian varın siz düşünün lastiğin kalitesini :) Ben kumho ecsta kullanıyorum, yola çok iyi yapışıyor ama çok kolay eriyor lastik, hamuru yumuşak. Kısacası yol altyapısına göre seçin lastiğinizi.

Droz84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün lastiklerimi alıp taktırdım hadi hayırlısı :))))

Droz84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada benimkiler İtalya üretimi 2013 2. Hafta nasıldır ilk kez duyum İtalya üretimini

birolarikan59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende mıchelin lastık kullanıcısıyım 60,000 km de lastkler şuan ıslak zemnde hala çok iyi performans gösteriyoalr ama bu yaz değiştiricem yne mıchelin alıcam ustne lastik tanımam :D

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 corsa aracımızda 175/65/14 ölçüsünde kullandık. Bozuk yolları da gördü fakat baloncuk yapma gibi bir durumla karşılaşmadık. 2 seneye yakın sürede yaklaşık 25-30 bin km sadece biz kullandık. Önceki sahibi kaç km yaptı onu bilemiyorum. Sonuç olarak iyi bir lastik.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 hafta önce falan michelin energy saver aldık. 195/65 r15 gerçekten çok güzel Tavsiye ederim. Bir de lastiğin üzerinde 91T yazıyor yani 190 km/h azami hız. Bu hızı geçtikten sonra ne gibi sorunlar oluşur onu merak ediyorum.

Ne kadara aldınız acaba? bende almayı düşünüyorum.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün 205-55-16 91H Michelin Energy Saver aldım ve taktım... 800 TL ve 8 taksit...
İlk izlenimlerim güzel.... çok ses yapıyor dediler ben duymadım....yol tutuşunu beğendim..
ıslakta deneyemedim.. fren mesafesi biraz uzadı gibi ama sert fren deneyemedim...yakıta etkisi nedir daha ölçemedim...Bu değerlendirmelerim çıkardığım kışlık lastiklerime göre....
ancak yakıt değeri C ıslak yok tutuşu B ses 70 DB...
bence gayet güzel
Çıkardığım lastikler goodyear ultra grip 8 Extreme idi... diş derinliği 9.3 mm olunca(mart TUV ölçümü) frenlemesi şaşıracağım kadar süperdi...100km hızda tali yoldan önüme atlayıp donup kalan bayan sürücüye vurduğumu düşünürken 5 metre kala arabayı durdurdu.....ancak yol sesi fazla idi... ve 140 km/h sonraki hızlarda performansı ve tüketimi çok etkiliyordu...
Eski yazlık lastiklerim Lassa idi...Kötü değildi ama frene basınca anında abs devreye giriyordu...
michelin bence 1 gömlek üstte...