merkezi kilit

dohakan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar biraz önce kumandadan arabayı kitledim kilitlendi sonra anahtarın kapama tuşuna 2.kez basınca devreye giren mekanik koruma devreye girmedi .arabaya tekrar binip bir yere gittim geldim tekrar aynı işlemleri yaptım bu sefer devreye girdi sizce problem nedir servise gitmeye gerek varmı yoksa problemi kendimiz çözebilirmiyiz saygılar 2. kez bastığımızda devreye

besim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtarı çıkarıp şoför kapısını açıp kapamazsanız eğer immobilizer sizinde tabir ettiğiniz mekanik koruma devreye girmez;örnek vermek gerekirse arabayı stop ettiniz ve arabadan çıktınız ama anahtar hala kontakta sonra da yolcu tarafından anahtarı çıkarıp aldığınızda ve kilitlemek istediğinizde birinci basışta sadece kapılar kilitlenir ikinciye bastığınızda ise immobilizer devreye girmez.nedeni ise şoför kapısındaki sistem (anahtarın kontaktan çıkarldığında) kapının açılıp kapanmadığı için immobilizer devreye girmiyor şahsen benim başıma da gelmiştir.saygılarımla...

dohakan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür edrim sizin anlattığınız gibi bir durum oluşmadı normal şöför kapısından iniş yaptım.

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
2005 Corsa 1.2 essentia'm var kumandadan aracı açıp hareket ettiğimde kapılar kapanmıyor otomatik olarak bu normalmi? elimle birini basıp kapatyrm 4 ünü.. sürerken

dohakan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opellerde öle bir özellik yok normal bi durum sürücü tarafındaki düğmeye basınca hepsi kapanıyor

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
anahtarı çıkarıp şoför kapısını açıp kapamazsanız eğer immobilizer sizinde tabir ettiğiniz mekanik koruma devreye girmez;örnek vermek gerekirse arabayı stop ettiniz ve arabadan çıktınız ama anahtar hala kontakta sonra da yolcu tarafından anahtarı çıkarıp aldığınızda ve kilitlemek istediğinizde birinci basışta sadece kapılar kilitlenir ikinciye bastığınızda ise immobilizer devreye girmez.nedeni ise şoför kapısındaki sistem (anahtarın kontaktan çıkarldığında) kapının açılıp kapanmadığı için immobilizer devreye girmiyor şahsen benim başıma da gelmiştir.saygılarımla...

Durum bu şekilde fakat sanırsam kavramları karıştırmışsınız.
Immobilizer ile çift kilitlemek farklıdır. Tek kilitle yada aracı kilitlemezseniz de, kontağı çıkardığınız an immobilizer devrededir.

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:cool:;)

hemano5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.basıştaki mekanik koruma ne ben pek anlayamadım (kapıların içerden açılmamsımı)ki hırsız koruma denen kilitleme sistemimi??? ben de çalışmıyor ne yapmalıyım

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
2.basıştaki mekanik koruma ne ben pek anlayamadım (kapıların içerden açılmamsımı)ki hırsız koruma denen kilitleme sistemimi??? ben de çalışmıyor ne yapmalıyım

Çalışmıyor derken, kitliyor ve çalışmıyor mu? Her kapıda mı çalışmıyor? Sürücü kapımdaki bozulmuştu, mekanizmayı değiştirdim.

ozhanyasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bu mekanik aksamı kitleyen sistem bizim araçlardada varmı ?