Mehmet Usta (Elektronik modifikasyon ve Dizel Motor Problemleri)

patriote

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustam mrb.benım arac corsa b 1.5dt buna chıp yada powerbox gıbı ıslemler yapabılır mıyız???bırde turbonun basıncını arttırmak ıstıyorum 1.2ye kadar cıkabıldıgını gordum...nasıl yapıarz bu ısı?katkısı ne olur?zararı varmıdır malum benım turbo zor bulunuyor? malıyetı ne kadar olur acaba???

gorkemonat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet Bey merhabalar.Aracım z22xe motor kodlu 2001 model opel omega.Aracıma chip uygulaması ile neler yapılabilir?Yapılacak bu uygulamalar lpg kullanırkende işe yarayacakmı?Tahminen ne kadar güç almamız mümkündür?

beermug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar Ustacım, Benim de bir sorum olacak. 1.7 Dti aldım hatta dizelim.com' a da yazdım fakat buraya da yazmak istedim kusura bakma. Ben zaman bulduğum an atlayıp gelicem ve chip uygulaması için kapını çalıcam. O tork u hissetmeyi kafama koydum. Fakat bundan önceki aracım 2000 1.6 A3 tü ve uzun yolda oldukça keyif aldığım bir araçtı. 200 ün üstünde de çok zorlanmıyordu giderken. bu araçta hadi 200 üstü demeyelim de 180-190 zorlanmadan görebilirmiyim ? Buna değermi bu araç? Çok teşekkürler. İyi günler.

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Mehmet Bey kocaeli Ekcandan Ozan beyi tanıyormusunuz? Kocaeli' ye de bekleriz... :D

fadanur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mehmet usta bi sorum olacak.
araç 1.3 corsa 2008 dizel 74 hp enjoy

sabah kışın bile tık diye çalışıyor araç..
ama 10-20 k yaptıktan sonra stop edip 15-20 dakika beklesen bile tekrar çalıştırmak istediğinde çalışmıyo. marş basıyo ama çalışmıyo. 2-3 kere den sonra çalışıyo.
soğuyunca veya 1-2 saat bekleyinde gene tık diye çalışıyo.

kelebeği temizlet falan dediler..
ama irde sana danışmak istedim. daha önce ne söylediysen hepsi doğru tahmindi sağolasın.

birde bu konu hakkında bi yorum yaparmısın sorun ne olabilir?

iberay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mehmet usta bi sorum olacak.
araç 1.3 corsa 2008 dizel 74 hp enjoy

sabah kışın bile tık diye çalışıyor araç..
ama 10-20 k yaptıktan sonra stop edip 15-20 dakika beklesen bile tekrar çalıştırmak istediğinde çalışmıyo. marş basıyo ama çalışmıyo. 2-3 kere den sonra çalışıyo.
soğuyunca veya 1-2 saat bekleyinde gene tık diye çalışıyo.

kelebeği temizlet falan dediler..
ama irde sana danışmak istedim. daha önce ne söylediysen hepsi doğru tahmindi sağolasın.

birde bu konu hakkında bi yorum yaparmısın sorun ne olabilir?[ /QUOTE]
motor kurum tutmuş siboplar yakıt kaçırıyor.başıma gelmişti.

iberay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben uzağım oraya Van'da bir ustaya yaptırdım. Onun da başına gelmiş. Tam ne yaptı bilmiyorum. Bana arayı bırak git yarın gel al dedi. Kapak açılıp temizleniyor ama inceliği ne bilmiyorum . O can sıkıcı dertten kurtuldum.Araba soğukken tek marş sıcakken 3-4 marş rezil olmuştum .Acemimi diye bakıyordu millet. Ben bu tarafta öğretmenim yolun düşerse yardımcı olurum:).