Mehmet Usta (Elektronik modifikasyon ve Dizel Motor Problemleri)

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizellere sadece hks ssqv oluyor demişlerdi,ayrıca diğer markalardan takıp ses almayanlar falan olmus..

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Blow Off

Evet markadan markaya ses değişiklik gösteriyormuş..Ama bence valfe gerekli ayarlamalar yapıldıktan ve hava taliye deliğinin şeklini değiştirdikten sonra istenilen ses alınır gibime geliyor..

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
coRSac' Alıntı:
Nekadara mal oldu bir yerde her şey dahil 1000 ytl gibi bi fiyat gördüm bana çok geldi çünkü 400 dolar hks...
kardeş valla 400 ytl mi neydii aldımm!montajını dışarda bi yerde yaptırdımm ama işçiliği beğenmedimm 5 para etmezdii!komple söktümm kablolarınıı vee hortumlarını yeniden deiştirdim ve düzenledimm!adam taktıı hergünn bii hortumu çıkıyoduu yırtılıyoduu!ama allaha şükür şimdi bi sorun yokk!ben işçilik 150 ytl alıyorumm!buna artıı olarak 2 adet valf gerekiyoo bunlarda 40 ytl felann!yani bizdeki işi 220 ytl felan tutuyoo!bloww off u alıpp geitirirsinniizz takarım valfler siviçler kablolar ve hortumlar dahill! dierr markalardan ses alınmadığını bende duydumm!

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
geçtiğimiz hafta marmara bölgesinde 1200 km yaptım iş gereği benim Corsa ile..mesela boluya giderken Dizel BMW nin biri ile kapıştım çok basmam gerekti tabi 180 den aşağı düşmedim desem yeridir..yarım depo yaktı 300 km de..dönerken 90-100 den şaşmadım aynı mesafeyi sadece çeyrek depo yakıtla geldim..Ortalamada araç bi 130-135 bin lira falan yakımış..O kadar bastığım halde..İşte tuningin az yaktırdığı ortada..Basmazsan kokluyor..

yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustam benim vectrada çok yağ eksiltiyor sebebi ne olsa gerek 2004 vectra c 1.6

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
akrep11' Alıntı:
basmazsan muadil tüm araçlar koklar.tuningle alakası yok;)

Tuningden önce 100 binin altına düştüğünü görmemiştim..
Hangi 1.7 corsa; hem 80-100 km boyunca 160 km/h süratin altına düşmeyip, hem 1 depo ile 680 km yol yapar ??

%40 güç artışı dile kolay..

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben ankara -bolu arasında yarım depo yaktığımı bilirim gidiş biraz rampalı ama zaten 1.3 uzun yolda 1.7 den fazla yakıyor bende bastım ama sen az yakmıssın diyebilirm.

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
yav dönerken çok ilginçti..kastım kendimi 90-100 sabit hızda döndüm..yarım depo gittiğim yerden çeyrek depo döndüm..ortalaması 135 bin lira olduğunu düşünürsek dönerken 90 bin liranında altında yakmış gibi bi sonuç çıkıyor..